Nov 2023
PUSŠPSN
28

W17 EHF Euro 2015

Zatkli bratov Karabaticovcov


01.10.2012


Troch hádzanárov Montpellieru, ktorí mali úmyselne prehrať zápas zo záveru vlaňajšej sezóny, keď v klube ešte pôsobil aj slovenský reprezentačný brankár Richard Štochl, odviedli na políciu.


Trojicu hráčov úradujúceho francúzskeho majstra v hádzanej mužov Montpellier Agglomération HB zatkli po nedeľňajšom zápase najvyššej francúzskej súťaže, keď HB prehral na palubovke HC Paríž zahanbujúco 24:38. Podľa informácií na portáli handball-planet.com, ktorý sa odvoláva na správu na lequipe.fr, po nedeľňajšom šlágri 3. kola najvyššej domácej súťaže na pôde tímu Paríž St. Germain HB (24:38) zadržali bratov Nikolu a Luku Karabaticovcov, ako aj Samuela Honrubiu. Spomenuté trio putovalo na policajnú stanicu pre podozrenie z ovplyvnenia výsledku minulosezónneho duelu za účelom finančného zisku. Podozrivých je dovedna 10 osôb.


Korupčný prípad je podľa anonymného zdroja z francúzskej justície zo záveru vlaňajšej sezóny, keď v Montpellieri ešte pôsobil aj slovenský reprezentačný brankár Richard Štochl a týka sa stretnutia 24. kola francúzskej ligy z 12. mája. Favorit a vtedy už istý šampión podľahol na palubovke Cesson Sevigne 28:31. Na zvláštne okolnosti stretnutia mala upozorniť štátna stávková kancelária Francaise de jeux, ktorá vraj zaznamenala „nezvyčajnú aktivitu“ tipujúcich. Prezident Cesson Sevigne Philippe Barberet tvrdí, že si nevšimol počas zápasu nič podozrivé.


„Pamätám si na ten zápas, ale ja som v ňom nechytal. Netýka sa ma to, preto nemám k tejto téme čo povedať. Momentálne som už na novom pôsobisku a sústredím sa na povinnosti v súčasnom tíme,“ poznamenal Richard Štochl, ktorý vzhľadom na svoj avizovaný odchod z Montpellieru nedostával v závere sezóny veľa príležitostí. Podľa vlastných slov sa v stretnutiach 24. a 25. kola v bránke vôbec neobjavil, šancu dostal až v záverečnom 26. kole na rozlúčku.


Montpellier bol francúzskym majstrom nepretržite od roku 2008, vo svojom kádri má viacerých špičkových hráčov na čele s najlepším hádzanárom sveta za rok 2007 Nikolom Karabaticom, ktorý spolu so Samuelom Honrubiom bol členom zlatého tímu Francúzov na nedávnych OH v Londýne. Richard Štochl po skončení sezóny prestúpil do ruského tímu Čechovskí Medvedi.


SITA
SLOVAK HANDBALL
Reklamný partner reprezentačného družstva mužov Slovenska:
Emotion Retic
Reklamný partner reprezentačného družstva žien Slovenska:
Emotion Retic
Partner Extraligy:
Molten
Partner WHIL:
Molten
Reklamní partneri:
REHASPORT
Adidas
Mediálni partneri:
sport.sk
radio Sport
SITA
Huste TV
TASR
SLOVAK HANDBALL