Dec 2021
PUSŠPSN
7

W17 EHF Euro 2015

Rusi majú nástupcu Trefilova, trénerom žien Krochin


12.10.2012


Ženskú reprezentáciu hádzanárok Ruska povedie Vitalij Krochin


Hádzanárky Ruska na decembrových majstrovstvách Európy 2012 v Srbsku povedie Vitalij Krochin, ktorý vo funkcii trénera ženskej reprezentácie nahradí legendárneho Jevgenija Trefilova. O uvoľnený post sa uchádzalo viacero adeptov, vedenie Ruského hádzanárskeho zväzu sa rozhodlo v stredu spomedzi kandidátov pre Krochina, ktorý bol dočasným koučom a družstvo už viedol aj na turnaji Golden League, kde skončili jeho zverenky na 2. mieste. Momentálne hľadajú preňho ešte asistenta.

Vitalji Krochin začal svoju hráčsku i trénerskú kariéru v Krasnodare, s ktorým sa stal sovietskym šampiónom a zvíťazil v Pohári IHF. Neskôr pôsobil ako asistent Jevgenija Trefilova vo Zvezde Zvenigorod, kde získal ruský titul, víťazstvo v národnom pohári a tešil sa aj z triumfu v Lige majstrov 2007/2008. V uplynulej sezóne bol členom realizačného tímu ruského vicemajstra z Rostova. Okrem toho bol asistentom Trefilova v "zlatých rokoch" ruskej ženskej hádzanej a na reprezentačnej lavičke oslavoval dva tituly z MS a striebro na OH 2008.

Éra Jevgenija Trefilova, ktorá trvala od roku 1999 a priniesla Rusku štyri tituly majsteriek sveta, striebro z OH 2008 a tri medaily z európskych šampionátov (0 - 1 - 2), sa skončila pred vyše dvoma mesiacmi. Za odvolaním 57-ročného kouča boli najmä zlé výsledky Rusiek na ME 2010 v Dánsku a Nórsku (obsadili 7. priečku), MS 2011 v Brazílii (skončili šieste) a nedávnych OH 2012 v Londýne, kde stroskotali vo štvrťfinále na Kórejčankách. K ukončeniu pôsobenia "búrliváka" Trefilova prispeli aj jeho nie ideálne vzťahy s najlepšími ruskými klubmi.

SITASLOVAK HANDBALL
Reklamný partner reprezentačného družstva mužov Slovenska:
Emotion Retic
Reklamný partner reprezentačného družstva žien Slovenska:
Emotion Retic
Partner Extraligy:
Molten
Partner WHIL:
Molten
Reklamní partneri:
REHASPORT
Adidas
Mediálni partneri:
sport.sk
radio Sport
SITA
Huste TV
TASR
SLOVAK HANDBALL