19

W17 EHF Euro 2015

Iuventa presvedčivo zdolala Veselí v 2. kole PVP

13.10.2012

2. kolo PVP hádzanárok – prvý zápas: Iuventa Michalovce (SR) - HK Britterm Veselí nad Moravou (ČR) 30:22 (14:10)

Hádzanárky Iuventy Michalovce prelomili sériu neúspešných výsledkov s HK Britterm Veselí nad Moravou a svojho českého rivala zdolali v sobotňajšom prvom zápase 2. kola Pohára víťazov pohárov (PVP) žien 2012/2013 rozdielom ôsmich gólov 30:22 (14:10). Zverenky trénera Jána Packu si víťazstvom vo svojej Chemkostav aréne utvorili sľubnú východiskovú pozíciu na postup pred odvetou, ktorá sa na palubovke Veselí bude hrať na budúcu sobotu (13. 10.) od 17.00 h. Úspešnejšieho z dvojice Iuventa - Veselí čaká v 3. kole PVP (10./11. 11. - 17./18. 11. 2012) ruské družstvo Rostov na Done.

Výsledok - sobota - PVP žien 2012/2013 2. kolo - prvý zápas (odveta 20. 10. o 17.00 h):

Iuventa Michalovce (SR) - HK Britterm Veselí nad Moravou (ČR) 30:22 (14:10)
Zostava a góly Iuventy: Kudročová, Krebsová – Bachirievová 3, Bačíková, Geričová, Szöllösiová 4, Kovaličková, Rebičová 1, Hollá, Tobiašová 10/4, Hvostaľová, Wollingerová 4, Snopovová 5, Viňukovová 1, Tregubovová 2
Najviac gólov za Veselí: Tomečková 6/2, Fleková 4, Chmelařová 3
Pok. hody: 4/4 - 5/4, vylúčené: 5 – 5, rozhodovali: Mažeika a Gatelis (obaja Lit.), 1200 divákov

Úvod duelu bol vyrovnaný. Vo vedení boli väčšinou domáce, ale výraznejší náskok si nevypracovali a po štvrťhodine hry vyhrávali len tesne 5:4. Potom prišla štvorgólová séria Iuventy, ktorá znamenala najvýraznejší náskok v I. polčase (12:6 v 22. min). Hráčky českého družstva znížili tesne pred prestávkou na 10:13, no posledné slovo mala domáca Bachirievová, ktorá nachytala brankárku Vyhlídalovú a upravila na 14:10. Hneď po zmene strán odskočila Iuventa na šesťgólový rozdiel, ten si udržala do 42. min, potom stačilo hostkám päť minút, aby znížili na 16:18. Michalovčanky sa však rýchlo spamätali a záverečnú časť duelu zvládli podľa predstáv. Stav skóre upravili na 21:16 a o chvíľu neskôr 24:17. Hádzanárky Veselí v zostávajúcom čase nedokázali nájsť odpoveď na hru súpera, ktorý vyhrával už aj o 9 gólov. Hosťujúca Salčáková premenenou sedmičkou upravila v úplnom závere na konečných 22:30.