19

Veselí v odvete vyhralo, do 3. kola PVP ide Iuventa

20.10.2012

2. kolo PVP hádzanárok – odveta: HK Britterm Veselí nad Moravou (ČR) - Iuventa Michalovce (SR) 24:23 (14:12) – prvý zápas 22:30, do 3. kola PVP postupuje Iuventa

Hádzanárky Iuventy Michalovce postúpili do 3. kola Pohára víťazov pohárov (PVP) žien 2012/2013. Zverenky trénera Jána Packu síce v sobotňajšom odvetnom stretnutí na pôde HK Britterm Veselí nad Moravou podľahli tesne 23:24 (12:14), ale keďže pred týždňom zdolali svojho českého súpera v domácom prostredí osemgólovým rozdielom, v súčte boli lepšie o sedem presných zásahov a budú pokračovať na európskej scéne. Zemplínčanky čaká v 3. kole PVP (10./11. 11. - 17./18. 11. 2012) ruské družstvo Rostov na Done.

Výsledok - sobota - PVP žien 2012/2013 2.kolo - odveta:
HK Britterm Veselí nad Moravou (ČR) - Iuventa Michalovce (SR) 24:23 (14:12) - prvý zápas 22:30, do 3. kola PVP postupuje Iuventa
Najviac gólov za Veselí: Salčáková 10/6, Chmelařová a Štěrbová po 4
Zostava a góly Iuventy: Kudročová, Medveďová - Bačíková, Geričová, Szöllösiová 6, Kovaličková, Rebičová, Hollá, Tobiašová 7/5, Hvostaľová, Wollingerová 1, Snopovová 2, Viňukovová 4, Tregubovová 3
Pok. hody: 8/7 - 6/5, vylúčené: 3 - 3, rozhodovali: Ilievová a Karbeská (obaja Maced.), 300 divákov

Úvod odvety vyšiel lepšie domácim hráčkam, ktoré rýchlo zlikvidovali polovicu z osemgólového manka z prvého zápasu.
Hádzanárky Veselí viedli v 18. min 11:7, ale Michalovčanky potom zabrali a päť minút pred koncom I. polčasu sa dotiahli na 11:12. Na prestávku odchádzali hráčky slovenského šampióna s dvojgólovým mankom (12:14). Aj po zmene strán si české družstvo udržiavalo vedenie, ktoré však najviac narástlo na tri góly. Iuvente sa podarilo zásluhou Wollingerovej vyrovnať v 55. min na 22:22. Za stavu 23:23 nepremenila hosťujúca Tobiašová pokutový hod, na druhej strane bola zo sedmičky v poslednej minúte úspešná Salčáková a rozhodla o tesnom víťazstve domácich (24:23). Z postupu sa však tešili Michalovčanky.

Ján Packa (tréner Iuventy): "Som spokojný s postupom. V pohári platí iná matematika, my sme sem prišli uhrať postup, čo sa nám po dobrom výkone aj podarilo. Som rád, že sme mali priebeh duelu pod kontrolou, nedovolili sme získať Veselí výraznejší náskok a nádej na obrat v boji o účasť v 3. kole. O víťazstve domácich rozhodlo dnes šťastie. My sme 70 sekúnd pred koncom nepremenili sedmičku, súper bol 40 sekúnd pred záverom úspešný."