Nov 2023
PUSŠPSN
28

W17 EHF Euro 2015

Karabatic začne opäť trénovať s Montpellierom


30.10.2012


Nikola Karabatic sa po hektickom období sprevádzanom kauzou nelegálneho stávkovania a podvodu pripojí ku klubovým spoluhráčom


Francúzska hádzanárska hviezda Nikola Karabatic bude po udalostiach súvisiacich s tipovacím škandálom od stredy opäť súčasťou tímu Montpellier Agglomération HB. Oznámil to prezident úradujúceho majstra krajiny galského kohúta Rémy Lévy.

Dvadsaťosemročný dvojnásobný olympijský víťaz, majster sveta a Európy bol jednou z hlavných postáv kauzy nelegálneho uzatvárania stávok a ovplyvňovania výsledku spolu so svojím bratom Lukom a ďalšími hráčmi Montpellieru, z ktorých dvaja už hrávajú za Paríž St. Germain. "Od zajtra sa Nikola Karabatic a Issam Tej znovu zapoja do tréningového procesu," informoval Lévy. 

Luku Karabatica predvolali na 8. novembra na disciplinárnu komisiu klubu, pričom prezident Montpellieru varoval, že žiadny hráč obvinený z ovplyvňovania výsledku si nezaslúži nosiť dres klubu. Jeden z najlepším hráčov sveta popiera akúkoľvek nelegálnu činnosť, hoci bol jedným z jedenástich ľudí vyšetrovaných pre podozrenie z podvodu. 

Kauza sa týka duelu zo záveru uplynulej sezóny, keď Montpellier Agglomération HB už ako istý šampión šokujúco podľahol 12. mája v rámci 24. kola najvyššej francúzskej súťaže na palubovke Cesson Sevigne 28:31. 

Boli zaznamenané zvýšené vklady na tento duel, pričom väčšina z nich bola podaná približne v rovnakom čase dňa a až 99,94 percent z nich bola na polčasové vedenie outsidera Cesson Sevigne. Montpellier nastúpil bez zranených bratov Karabaticovcov, Mladena Bojinoviča, Vida Kavtičnika a Samuela Honrubiu. Slovenský reprezentačný brankár Richard Štochl, ktorý v uplynulej sezóne bol tiež hráčom tohto francúzskeho klubu, do stretnutia nezasiahol.

SITA
SLOVAK HANDBALL
Reklamný partner reprezentačného družstva mužov Slovenska:
Emotion Retic
Reklamný partner reprezentačného družstva žien Slovenska:
Emotion Retic
Partner Extraligy:
Molten
Partner WHIL:
Molten
Reklamní partneri:
REHASPORT
Adidas
Mediálni partneri:
sport.sk
radio Sport
SITA
Huste TV
TASR
SLOVAK HANDBALL