26

Trojgólová domáca prehra Iuventy s Rostovom

11.11.2012

Prvý zápas 3. kola PVP hádzanárok: Iuventa Michalovce (SR) - GK Rostov na Done (Rus.) 28:31 (15:14)

Hádzanárky Iuventy Michalovce neuspeli v nedeľňajšom prvom zápase 3. kola Pohára víťazov pohárov (PVP), keď v domácom prostredí Chemkostav arény podľahli ruskému GK Rostov na Done 28:31 (15:14). Pred odvetou, ktorá je na pôde ruského vicemajstra na programe na budúci týždeň v nedeľu 18. 11. o 15.00 h SEČ, má lepšie vyhliadky na postup do osemfinále favorizovaný Rostov.

Výsledok - nedeľa - PVP žien 2012/2013 - 3. kolo - prvý zápas (odveta 18. 11. o 15.00 h SEČ):
Iuventa Michalovce (SR) - GK Rostov na Done (Rus.) 28:31(15:14)
Zostava a góly Iuventy: L. Černá, Medveďová – Bačíková, Geričová 1, Szöllösiová 2, Kovaličková, Rebičová 1, Hollá, Horňáková 1, Tobiašová 8/2, Hvostaľová, Snopovová 4, Viňukovová 2, Tregubovová 9/5
Najviac gólov za Rostov: Šimkuteová 8/2, Jarcevová 5
Pok. hody: 8/7 - 3/2, vylúčené: 3 - 6, ČK: 46. Djokičová (Rostov) za 3 vylúčenia, rozhodovali: Leszczynski a Piechota (obaja Poľ.), 1400 divákov

Lepšie začali Michalovčanky, ktoré trikrát vyhrávali dvojgólovým rozdielom (3:1, 5:3, 7:5). Hostky sa prvýkrát dostali do vedenia po štvrťhodine hry trójgólovou šnúrou na 8:7. Dlho sa však z neho netešili, lebo hráčky Iuventy hneď otočili skóre vo svoj prospech. Rostovčanky v závere I. polčasu vyrovnali z 12:14 na 14:14, ale posledné slovo pred prestávkou patrilo domácej Horňákovej (15:14).

Hneď po zmene strán otočilo ruské družstvo stav na 16:15. Úradujúci šampión SR ešte vyrovnal na 17:17, ale potom prišlo päť gólov Rostova za sebou, ktoré znamenali v 44. min vedenie 22:17. Iuventa sa však nepriaznivému vývoju nepoddala a už v 49. min znížila na 21:22. Rostov potom odskočil na 26:23, ale domáca Snopovová gólom v 55. min udržala nádej (25:26). Michalovčanky sa následne chybami v útoku pripravili o možnosť obrat a napokon prehrali 28:31.

Hlas:
Ján Packa (tréner Iuventy): "Dnes sme videli kvalitnú hádzanú. Na súpera sme sa veľmi dobre pripravili, najmä prvý polčas spĺňal vysoké kritériá. V druhom dejstve sme inkasovali niekoľko ľahkých gólov. S výkonom družstva som spokojný. Dievčatá musím za predvedenú hru pochváliť napriek tomu, že sme prehrali o tri góly. Mali sme tam niekoľko ďalších šancí, ktoré však brankárka Rostova chytila."