25

Dve prehry kadetiek SR v príprave s Rakúšankami

26.11.2012

Slovensko "17" - Rakúsko "17" 24:28 (13:14) a Rakúsko "17" - Slovensko "17" 35:17 (17:9)

Hádzanárska reprezentácia kadetiek Slovenska podľahla v rámci prípravy v dvoch medzištátnych stretnutiach rakúskym rovesníčkam 24:28 v domácom prostredí a 17:35 na pôde súperiek.

Slovensko "17" - Rakúsko "17" 24:28 (13:14)
Zostava a góly SR: Majerská, Ďuricová - Blehová 3, Szabó 4, Žitňanová, Lechová 2, Pastorková, Kocaníková, Rácková 1, Velčická 3, Juríková 2, Hudáková 1, Nosická, Majerníková, Šutranová 7/4, Gajdošíková 1
pok. hody: 8/4 - 3/3, vylúčenia: 4 - 3, rozhodovali: Budzák a Varga.

Vo vyrovnanom zápase sa družstvá striedali vo vedení a ani jedno si nevypracovalo výraznejší náskok, do kabín sa odchádzalo za stavu 14:13 v prospech hostiek. Úvod druhého polčasu bojovného stretnutia patril Slovenkám, ktoré išli do vedenia. Do 52. min bol priebeh vyrovnaný. Rakúšanky vyhrávali 24:23, potom hráčky SR nevyužili dva sedemmetrové hody a súper odskočil na rozdiel troch gólov. Záverečnú snahu o vyrovnanie zabrzdili dve vylúčenia pri signalizovanej pasivite súpera.

Rakúsko "17" - Slovensko "17" 35:17 (17:9)
Najviac gólov SR: Šutranová 4/3, Kocaníková a Gajdošíková po 3
Zostava SR: Ďuricová, Majerská - Blehová, Szabó, Lechová, Pastorková, Kocaníková, Rácková, Velčická, Juríková, Hudáková, Nosická, Majerníková, Šutranová, Gajdošíková, Slecká

V odvete dvojzápasu na rakúskej pôde nedokázali slovenské kadetky zopakovať dobrý výkon z domáceho stretnutia. Za svojimi súperkami zaostali po fyzickej stránke a nedokázali zachytávať rýchle kontry tak účinne ako v prvom dueli. Po niekoľkých nevyužitých vyložených príležitostiach hneď v úvode umožnili Rakúšankám vypracovať si dostatočný náskok. Výber trénerskej dvojice Varga - Šalatová pri absencii až ôsmich hráčok, ktoré tvoria užšiu kostru reprezentácie (chýbali hráčky Michaloviec, Partizánskeho i Šale), už nedokázal zdvihnúť hlavu a druhý polčas sa dohrával v rovnakom duchu ako prvý.