Mar 2023
PUSŠPSN
22

W17 EHF Euro 2015

Zomrel Milan Briešťanský


23.12.2012


Bývalý československý hádzanársky reprezentant a dlhoročný hráč Prešova Milan Briešťanský zomrel v sobotu vo veku 72 rokov


Vo veku 72 rokov zomrel v sobotu bývalý československý hádzanársky reprezentant a hráč zlatej prešovskej generácie na prelome šesťdesiatych a sedemdesiatych rokov minulého storočia Milan Briešťanský. Po Milanovi Mikušovi a Vincentovi Lafkovi prišla prešovská hádzanárska obec v krátkom čase o tretiu významnú osobnosť. 


Milan Briešťanský mal ako aktívny hráč na poste spojky veľký podiel na majstrovských tituloch Tatrana Prešov v rokoch 1969 a 1971. Svojho času bol považovaný za hráča s najtvrdšou strelou v československej lige, z ktorého mali rešpekt aj najväčšie brankárske hviezdy. Do Prešova, kde prežil najdlhšie a najúspešnejšie obdobie svojej kariéry, prišiel z Trnavy. Za Tatran odohral celkovo 170 ligových zápasov a strelil v nich 465 gólov. Po skončení aktívnej kariéry bol Milan Briešťanský stále aktívny v hádzanárskych kruhoch, dlhé roky pôsobil ako činovník "za stolíkom" na ligových zápasoch. 


Hádzanár veľký dušou i telom po mozgovej príhode zomrel v sobotu 22. decembra v prešovskej nemocnici. 


Česť jeho pamiatke! 


SITA
SLOVAK HANDBALL
Reklamný partner reprezentačného družstva mužov Slovenska:
Emotion Retic
Reklamný partner reprezentačného družstva žien Slovenska:
Emotion Retic
Partner Extraligy:
Molten
Partner WHIL:
Molten
Reklamní partneri:
REHASPORT
Adidas
Mediálni partneri:
sport.sk
radio Sport
SITA
Huste TV
TASR
SLOVAK HANDBALL