W17 EHF Euro 2015

Slovenské juniorky na turnaji Master Cup zatiaľ neúspešné

19.01.2013

Master Cup 2013 vo Švajčiarsku

Slovenské juniorky sú počas tohto víkendu spolu s mladými hádzanárkami z Poľska a Nemecka účastníčkami  turnaju Master Cup 2013 vo Švajčiarsku. V rámci turnaja na Slovenky čakajú tri zápasy, kde si preveria svoje schopnosti. V piatok odohrali prvé stretnutie v Notwile proti Nemecku s výsledkom 16:23 (5:13). Na naše hádzanárky čakala prehra aj v sobotu poobede keď odohrali zápas v športovej hale v Zugu proti Poľsku 26:32 (11:17).

Výsledky zápasov turnaju Master Cup 2013:

Piatok 18.1.:

Nemecko - Slovensko 23:16 (13:5)

Zostava SR: Janešíková, Kvasnicová – brankárky, hráčky v poli Bujnochová 2, Klučková 1, Šichmanová 1, Kišiková 2, Varjassiová, Krokavecová 1, Tomášechová, Konigová, Habánková, Špaková 7/5, Nagyová 1, Sláviková 1, Poórová, Jurigová,

Priebeh: 1:0, 3:1, 5:3, 5:8, 5:10, 9:13, 9:18, 11:20, 16:21, 16:23,

7m hody SR: 5/5, 7m hody Nemecko: 3/2

Trénerka Sveráková: ,,Začali sme koncentrovane a po dobrej obrane sme dokázali skórovať. Po 15 minútach sme zle realizovali protiútoky do otvorenej obrany a nedôslednou obrannou činnosťou nás súper trestal . V druhom polčase po dohovore a zmene obrany dievčatá stiahli náskok súpera, ale neskoršie sme sa opäť nevyhli zbytočným stratám lopty čo súper využil na pohodlné dohratie zápasu."

Sobota 19.1.:

Slovensko – Poľsko   26 : 32  (11:17)

Zostava a góly SR: Kvasnicová Janešíková – Bujnochová 1, Klučková 1, Šichmanová, Kišiková 1, Varjassiová 1, Krokavecová 3, Tomášechová 3, Konigová 4, Habánková 4, Špaková 7/4, Nagyová 1, Sláviková, Poórová, Jurigová,

Priebeh: 0:1, 2:4, 2:8, 5:9, 7:12, 10:14, 15:20, 19:26, 20:29, 23:31, 26:32

7m hody SR: 5/4, 7m hody Poľsko: 6/4

Trénerka Sveráková: ,,Po včerajšom ťažkom zápase s Nemeckom sme dnes absolvovali rovnako ťažký zápas s Poľskom. Nezachytili sme úvod, v ktorom nám súper ušiel v desiatej minúte na šesť gólov a zvyšok stretnutia sme sa naťahovali gól na gól s občasnými lepšími a horšími úsekmi zápasu. Konečný výsledok zostal nakoniec šesť gólov. Dievčatá sa stretli s agresívnou obranou súpera, ktorá bola niekedy až za hranicou únosnosti na čo doplatili menšími zraneniami Bujnochová, Nagyová ako aj Konigová. Zajtra nás čaká domáce Švajčiarsko, verím že budú v poriadku."