Apr 2024
PUSŠPSN
12

W17 EHF Euro 2015

Karabatic a spol. so šesťzápasovým dištancom


06.02.2013


Vo Francúzsku potrestali aktérov tipovacieho škandálu


Tipovací škandál, ktorý uplynulý rok vypukol vo francúzskej hádzanej, dospel k svojmu záveru. Jeden z jeho hlavných aktérov, reprezentant krajiny galského kohúta Nikola Karabatic, dostal šesťzápasový dištanc, čo je maximálna výška trestu, akú mu mohli podľa predpisov uložiť. Hviezda svetovej hádzanej sa však plánuje odvolať. Kým sa nerozhodne o odvolaní, zatiaľ môže nastupovať za svoj nový klub Pays dAix UC.


Zastavenie činnosti na šesť stretnutí sa okrem Nikolu Karabatiča týka aj jeho bývalých spoluhráčov v majstrovskom tíme Montpellier Agglomération HB Mladena Bojinoviča, Dragana Gajiča, Samuela Honrubiu, Luku Karabatica, Primoža Prošta a Issama Teja. Všetci sú obvinení zo správania, ktoré nie je v súlade so zásadami a pravidlami hádzanej a porušuje princípy Francúzskej hádzanárskej ligy (LNH). 


Nad spomenutými hráčmi sa vznáša oblak podozrenia z účasti na nelegálnom stávkovaní a ovplyvnení výsledku duelu zo záveru uplynulej sezóny, keď Montpellier Agglomération HB už ako istý šampión šokujúco podľahol na palubovke Cesson Sevigne 28:31.


SITA
SLOVAK HANDBALL
Reklamný partner reprezentačného družstva mužov Slovenska:
Emotion Retic
Reklamný partner reprezentačného družstva žien Slovenska:
Emotion Retic
Partner Extraligy:
Molten
Partner WHIL:
Molten
Reklamní partneri:
REHASPORT
Adidas
Mediálni partneri:
sport.sk
radio Sport
SITA
Huste TV
TASR
SLOVAK HANDBALL