18

Semifinále SP mužov - Prešov druhým finalistom

02.03.2013

Tatran Prešov - HC Sporta Hlohovec 38:25 (21:12) - do finále postúpil Tatran Prešov

Prešovčania v semifinálovom šlágri nedali šancu Hlohovčanom a hádzanárov družstva HC Sporta zdolali jednoznačne 38:25 (21:12). Už len jedno víťazstvo ich delí od toho, aby vyhrali túto súťaž celkovo sedemnástykrát a v ére samostatnosti jubilejný desiatykrát, z toho siedmykrát za sebou.

Keď Prešov naposledy hostil záverečný turnaj Slovenského pohára, tešilo sa v sezóne 2009/2010 z celkového triumfu A-družstvo Tatrana vďaka finálovej výhre 53:42 (22:21) nad svojím B-tímom. O dominancii Šarišanov svedčí aj fakt, že sú víťazmi 9 z predchádzajúcich 11 ročníkov.

Slovenský pohár mužov 2012/2013 - záverečný turnaj v Prešove - semifinále (hralo sa na 1 zápas):

Najviac gólov: Antl 12/3, Číp 8, Krištopans 4/1 - F. Zaťko 9/5, A. Mazur a Holdoš po 5
Pok. hody: 5/5 - 6/5, vylúčení: 4 - 5, rozhodovali: Gedeon a Vydra, 1580 divákov

Prešovčania viedli po 10 minútach hry už 5:1 a postupne svoj náskok navyšovali. V polčase viedli už o 9 gólov a nedopustili žiadnu drámu. Na palubovke dominovali aj v druhej časti hry. V domácom drese strelecky žiaril Radoslav Antl, ktorý dal 12 gólov. Prešov vo finále nastúpi proti ŠKP Bratislava.