19

V Pezinku prehra junioriek SR zo Švajčiarkami

24.03.2013

Slovensko - Švajčiarsko 21:28 (13:15)

Zostava a góly SR: Kvasnicová, Janešíková - Bujnochová, Klučková, Šichmanová, Poórová, Varjassiová 1, Kostelná 2, Tomášechová 6, Königová 3, Habánková 2, Krokavecová 3, S. Nagyová, Sláviková 4/3, Olšovská, Jurigová
Pok. hody: 6/3 - 3/3, vylúčené 5 - 7
priebeh: 1:0, 3:3, 5:6, 8:10, 11:11, 12:13, 15:16, 17:19, 17:24, 18:26.

Stretnutie bolo dlho vyrovnané, aj keď Slovenky mali slabší pohyb a Švajčiarky ich stíhali atakovať, čo malo za následok menej
úspešnú streľbu. V druhom polčase boli strelecké pokusy slovenského tímu ešte nepresnejšie a od 40. minúty prehralo nasledujúcu
desaťminútovku 0:7, čím dovolili získať Švajčiarkam rozhodujúci náskok.

Peter Olšavský (tréner SR): „Sklamalo ma, že sme sa po zahodených šanciach zložili a prestali si veriť. Strelecká mizéria spojok sa preniesla aj do obrany, ktorá robila chyby, a kde nám nepomohla ani brankárka. V rozhodujúcom čase ani jedna spojka nezobrala na seba zodpovednosť a prejavilo sa to aj v troch nepremenených pokutových hodoch. Teší ma, že všetky hráčky dostali príležitosť a najmä to, že po dlhom výpadku spôsobenom operáciami kolien sú späť Kostelná s Olšovskou. Musíme sa zlepšiť v koncovke a pokračovať v obrane 1-5, keď chceme dostávať súpera pod tlak. Zatiaľ nám niekedy viazne spolupráca pri preberaní pohyblivých hráčok."