Okt 2021
PUSŠPSN
23

W17 EHF Euro 2015

Shejbal v Kremse aj v sezóne 2013/2014


16.04.2013


Michal Shejbal vypadol s UHK Krems v semifinále Rakúskeho pohára, v ligovej súťaži mieri za medailovým umiestnením


Slovenský hádzanársky brankár Michal Shejbal bude pôsobiť v rakúskom prvoligovom tíme Moser Medical UHK Krems aj v nasledujúcom súťažnom ročníku. Shejbal prišiel do Kremsu v priebehu tejto sezóny, pričom mal kontrakt platný do jej konca. 

"Už sme dohodnutí na pokračovaní spolupráce. Novú zmluvu s platnosťou na ďalšiu sezónu podpíšeme v najbližších dňoch. Som tu spokojný, hoci som nechytal toľko, koľko som chcel. Nový tréner Ivica Belas si však želal moje zotrvanie a počíta so mnou," informoval agentúru SITA 28-ročný gólman.


Shejbal so spoluhráčmi sa počas víkendu predstavili na záverečnom turnaji Rakúskeho pohára. Napriek výhode domáceho prostredia stroskotali v semifinále, keď podľahli tímu Alpla HC Hard 25:30 (12:12). "Prvý polčas bol z našej strany celkom dobrý, ale tradične nám nevyšiel vstup do druhého dejstva, s čím máme často problémy. Súper nám ušiel hneď na začiatku druhého polčasu. Trúfali sme si na Hard a verili, že si zahráme v nedeľu vo finále, ale neboli sme dostatočne pripravení na to, aby sme túto prekážku zvládli. Náš premožiteľ potom v súboji o pohárovú trofej od 40. min úplne odpadol a s družstvom HC Fivers - WAT Margareten prehral 20:29 (13:12)," poznamenal Shejbal k víkendovému účinkovaniu. 


V najvyššej rakúskej súťaži figuruje Krems dve kolá pred koncom nadstavbovej časti na treťom mieste s istotou účasti v semifinále. "Ak zdoláme v sobotu Bregenz, budeme mať takmer istý bronz, keďže o tretiu priečku sa tu nehrá a získa ju lepšie umiestený tím po nadstavbe. Nepredpokladám, že by Bregenz postúpil do finále, takže to vyzerá pre nás nádejne," dodal košický odchovanec. 


Michal Shejbal štartoval v drese reprezentácie SR na majstrovstvách sveta 2009 v Chorvátsku, kde prispel k desiatemu miestu. Syn slávneho otca a bývalého reprezentanta Jiřího Shejbala v minulosti chytal v I. bundeslige (Göppingen, Essen), najvyššie súťaže okúsil aj na Slovensku (Košice), v Maďarsku (Kecskemét) a vo Švédsku (Skövde).


SITA
SLOVAK HANDBALL
Reklamný partner reprezentačného družstva mužov Slovenska:
Emotion Retic
Reklamný partner reprezentačného družstva žien Slovenska:
Emotion Retic
Partner Extraligy:
Molten
Partner WHIL:
Molten
Reklamní partneri:
REHASPORT
Adidas
Mediálni partneri:
sport.sk
radio Sport
SITA
Huste TV
TASR
SLOVAK HANDBALL