Máj 2024
PUSŠPSN
28

W17 EHF Euro 2015

Slovenky ladia formu na Rumunky


27.05.2013


Hádzanárky Slovenska sa v Partizánskom pripravujú na dvojzápas kvalifikácie MS 2013


Hádzanárky Slovenska sa v sobotu zišli v Partizánskom, kde sa pripravujú na kvalifikačné meranie síl s Rumunkami o postup na majstrovstvá sveta 2013 v Srbsku. Tréner Peter Sabadka nominoval na záverečnú fázu prípravy 19-členný káder. Ten sa pripravuje od začiatku v kompletnom zložení.


"Máme k dispozícii všetky hráčky, na zraz prišli v dobrom stave, takže nič nám nebráni svedomito pracovať. Všetko ide podľa plánu, dievčatá trénujú s chuťou, zatiaľ sa javia v pozitívnom svetle," uviedol pre agentúru SITA kouč národného tímu žien, ktorého potešil výsledok nedeľňajšieho žrebu nasledujúcej kvalifikácie ME 2014. V nej sa Slovenky stretnú s Francúzkami, Islanďankami a Fínkami. "Musím zdôrazniť, že našou prioritou je teraz dvojzápas play-off s Rumunskom. Tomu podriaďujeme celú našu prípravu. O našom najbližšom súperovi máme veľa poznatkov. Snažíme sa z nich vybrať tie najpodstatnejšie, aby boli absorbovateľné pre družstvo," poznamenal Sabadka. 


Jeho zverenky nastúpia na prvý zápas s Rumunkami v sobotu 1. júna o 16.00 h v Partizánskom. Dovtedy už neodohrajú žiadny prípravný duel. V náplni majú tréningy na palubovke i taktickú prípravu pred videom. "Niektoré dievčatá mali dlhšiu pauzu, preto nestrácame čas a robíme všetko pre to, aby boli pripravené zvládnuť náročnú kvalifikáciu. V úvode sa viac zameriame na intenzitu, potom sa už sústredíme na veci týkajúce sa rumunského protivníka," dodal Sabadka. 


Slovenské hádzanárky už len dve stretnutia delia od účasti na XXI. MS žien v Srbsku (7. - 22. 12. 2013). Potrebujú však úspešne zvládnuť nielen sobotňajší súboj v Partizánskom, ale aj budúcotýždňovú odvetu v rumunskej Oradei (8. 6.) 


Nominácia ženského reprezentačného tímu hádzanárok SR na sústredení pred II. fázou kvalifikácie MS 2013 proti Rumunsku: 
brankárky: Martina Túrociová (HK Slovan Duslo Šaľa), Adriana Medveďová, Lucia Gubiková (obe Iuventa Michalovce), Simona Súlovská (HK Danlog Partizánske) 
pivotky: Dominika Horňáková (Iuventa Michalovce), Eva Minárčiková (HK Danlog Partizánske) 
krídelníčky: Simona Pileková (SG BBM Bietigheim/Nem.), Petronela Kováčiková (TSG Ober-Eschbach/Nem.), Lucia Súkenníková (HK Slovan Duslo Šaľa), Terézia Szöllösiová (Iuventa Michalovce) 
spojky: Lýdia Jakubisová (Thüringer HC/Nem.), Alžbeta Tóthová (DHC Sokol Poruba/ČR), Monika Rajnohová, Zuzana Drotárová (obe HK Britterm Veselí nad Moravou/ČR), Katarína Dubajová, Alžbeta Polláková (obe ŠKP Piccard Senec), Klaudia Michnová (HK Danlog Partizánske), Marianna Rebičová (Iuventa Michalovce), Simona Szarková (HK Slovan Duslo Šaľa) 


SITA
SLOVAK HANDBALL
Reklamný partner reprezentačného družstva mužov Slovenska:
Emotion Retic
Reklamný partner reprezentačného družstva žien Slovenska:
Emotion Retic
Partner Extraligy:
Molten
Partner WHIL:
Molten
Reklamní partneri:
REHASPORT
Adidas
Mediálni partneri:
sport.sk
radio Sport
SITA
Huste TV
TASR
SLOVAK HANDBALL