27

Slovenky prehrali aj v Oradei, na MS idú Rumunky

08.06.2013

II. fáza kvalifikácie MS 2013 v hádzanej žien: Rumunsko - Slovensko 30:22 (18:14) - prvý zápas 23:21, na MS postúpilo Rumunsko

Hádzanárky Slovenska nepostúpili na tohtoročné majstrovstvá sveta v Srbsku (7. - 2. 12. 2013). Zverenky trénera Petra Sabadku po minulotýždňovej prehre 21:23 v Partizánskom v prvom zápase II. fázy kvalifikácie MS podľahli Rumunkám aj v sobotňajšom odvetnom stretnutí v Oradei 22:30 (14:18). V súčte dvojzápasu play-off bolo jednoznačne úspešnejšie Rumunsko, ktoré si vybojovalo miestenku na svetový šampionát. Naopak, Slovenkám sa ani po 18 rokoch nepodarilo prebojovať na vrcholné podujatie medzi svetovú elitu.

Výsledok - II. fáza kvalifikácie MS 2013 v hádzanej žien - odveta - sobota:
ORADEA
Rumunsko - Slovensko 30:22 (18:14) - prvý zápas 23:21, na MS postúpilo Rumunsko
Najviac gólov za Rumunsko: Tacalieová 11, Bradeanová, Nechitová a Pinteová po 4
Zostava a góly SR: Medveďová, Gubiková, Túrociová - Horňáková 1, Kováčiková, Súkenníková, Szöllösiová 2, Jakubisová 5, A. Tóthová 8/4, Rajnohová, Drotárová, Dubajová 1, Polláková 1, Michnová 3, Rebičová 1, S. Szarková
pok. hody: 8/8 - 4/4, vylúčené: 4 - 2, rozhodovali: Erdogan a Özdeniz (obaja Tur.), 2500 divákov

Vyrovnaný stav vydržal na ukazovateli skóre len v úvode (2:2). Rumunky v 6. min viedli 5:2 a keď o dve minúty neskôr zvýšili na 7:3, kouč SR Sabadka si zobral oddychový čas. Jeho zverenky sa po štvrťhodine hry dotiahli na 8:10, ale následne nevyužili presilovku a súperky im ušli až na rozdiel siedmich gólov (10:17 v 27. min). Potom však slovenské hráčky skórovali štyrikrát za sebou, ale posledné slovo pred prestávkou mala domáca Tacalieová, ktorá upravila z pokutového hodu na polčasových 18:14.
Rumunky ani po zmene strán nepripustili obrat vo vývoji. Stačilo im 10 minút druhého dejstva, aby opäť vyhrávali o sedem gólov (24:17). Tréner slovenského tímu sa snažil zmenami v zostave zastaviť rozbehnutého súpera, ktorý však pokračoval vo zvyšovaní vedenia (najvýraznejšie 28:19). Skúsenejšie zverenky Gheorgheho Tadiciho si v závere s prehľadom postrážili víťazstvo (30:22), ktorým potvrdili svoj postup na MS.

Peter Sabadka (tréner SR): "Dievčatá podali bojovný výkon, ale súperky ukázali svoju kvalitu. Doma neponechali nič na náhodu a ani raz nás nepustili do vedenia. My sme veľmi chceli, túžili po úspechu, z tejto stránky nemôžem mojim zverenkám nič vyčítať. Momentálne sme smutní, pociťujeme sklamanie, ale nerobíme z toho tragédiu. Život ide ďalej. Rumunky potvrdili úlohu favoritiek, my si odnášame cenné skúsenosti do ďalšej kvalifikácie. Medveďová utrpela luxáciu členkového kĺbu a momentálne je v starostlivosti fyzioterapeuta."