Okt 2021
PUSŠPSN
17

W17 EHF Euro 2015

Beach Handball Tour 2013 sa začne v sobotu v Čunove


21.06.2013


Areál Divoká voda v bratislavskom Čunove dejiskom 12. ročníka medzinárodného turnaja v plážovej hádzanej Hummel Beach Handball


Po vlaňajšej úspešnej premiére sa počas nadchádzajúceho víkendu (22. - 23. 6.) začne v Bratislave slovenská séria turnajov v plážovej hádzanej pod názvom "Beach Handball Tour 2013". Úvodným podujatím trojdielneho seriálu, ktorý je opäť súčasťou európskej série European Beach Handball Tour v tomto športovom odvetví, bude Hummel Beach Handball 2013. Dvanásty ročník medzinárodného turnaja sa uskutoční v novom dejisku, ktorým bude areál Divoká voda v Čunove. V minulosti sa tento bratislavský turnaj konal v rôznych areáloch - Pri Habánskom mlyne na Patrónke, Radosť na Štrkovci, Magio pláž na Tyršovom nábreží a Summer Club Incheba v Petržalke.


"Turnaj je ako jediný na Slovensku členom EBT už od jej vzniku. Vďaka tejto skutočnosti každoročne privítame aj zaujímavých zahraničných účastníkov. Na Hummel Beach Handball 2013 máme prihlásených 18 družstiev, 6 ženských a 12 mužských, medzi ktorými sú aj účastníci z Rakúska," poznamenal hlavný organizátor Vladimír Čanda z agentúry ŠKP-Šport. 


Prvenstvá z vlaňajšieho turnaja opäť obhajujú Bláznivé strely a Mýtnickí vlci (môžu dosiahnuť víťazný hetrik). V sobotu 22. júna sa začína o 8.30 h duelmi v základných skupinách. Bratislavské podujatie v plážovej hádzanej, na ktorom sa predstavia viacerí hráči a hráčky aj z najvyšších domácich hádzanárskych súťaží, vyvrcholí v nedeľu 23. júna súbojmi o konečné umiestnenie. Vstup je voľný. 


Séria "Beach Handball Tour 2013" pokračuje ďalším podujatím na Slnečných jazerách - Juh v Senci (28. - 30. 6.), záver obstará turnaj v Modre na prírodnom kúpalisku na Zochovej chate (5. - 7. 7.), kde sa tento rok bude bojovať aj o tituly majstrov SR v kategórii mužov i žien. "Po jeho skončení vyhodnotíme najlepšie družstvá v rámci celého seriálu a vyhlásime celkového víťaza," dodal V. Čanda. 


V porovnaní s vlaňajškom je najpodstatnejšou novinkou bodovací systém. Hoci zostalo zachované pravidlo, že do celkového hodnotenia budú zaradené len tie družstvá, ktoré sa zúčastnia na všetkých troch turnajoch série, ich celkový výsledok sa bude rátať inak ako vlani. Hlavným cieľom zmeny bolo zjednodušenie, spriehľadnenie a väčší dôraz na športový rozmer. Do hodnotenia bude zasahovať okrem samotného poradia už len počet slovenských a zahraničných družstiev v konkrétnej kategórii. Za umiestnenie na turnaji dostane každé družstvo vopred stanovené body, ktoré sa vynásobia koeficientom turnaja, ktorý sa vypočíta na základe počtu domácich a zahraničných družstiev v každej kategórii samostatne.


SITA
SLOVAK HANDBALL
Reklamný partner reprezentačného družstva mužov Slovenska:
Emotion Retic
Reklamný partner reprezentačného družstva žien Slovenska:
Emotion Retic
Partner Extraligy:
Molten
Partner WHIL:
Molten
Reklamní partneri:
REHASPORT
Adidas
Mediálni partneri:
sport.sk
radio Sport
SITA
Huste TV
TASR
SLOVAK HANDBALL