26

V Modre tituly pre Balon's Gang a Györ

08.07.2013

Beach Handball Zoška 2013 v plážovej hádzanej - výsledky

Slovenská séria turnajov v plážovej hádzanej vyvrcholila v závere týždňa tretím podujatím v Modre. Na 6. ročníku Beach Handball Zoška na prírodnom kúpalisku na Zochovej chate sa v medzinárodnej konkurencii predstavilo dovedna 27 družstiev.

V kategórii mužov, v ktorej to boli zároveň 15. M-SR, triumfoval tím Balon´s Gang. Vo finále zdolal Zepáar Astronautov 2:0 a vybojoval si titul. Družstvo Celé Zle! ako obhajca lanského prvenstva na turnaji sa musel uspokojiť s treťou priečkou. Za najužitočnejšieho hráča vyhlásili Michala Fázika (Zepáar Astronautov), najlepším brankárom bol Matej Jánošík (Balon´s Gang).

Turnaj žien a zároveň 12. národný šampionát sa skončil triumfom hráčok z maďarského zoskupenia Györi Strandkézilabda, ktoré vo finále vyhrali nad družstvom Holky zo Zeleného stromu 2:0. Kanonierky nezopakovali svoj minuloročný turnajový triumf, keď skončili tretie po víťazstve nad tímom s netradičným názvom ???. Najužitočnejšou hráčkou sa stala Dominika Kodajová obliekajúca si dres Kanonierok a brankárske ocenenie si prebrala Alexandra Somogyiová z Györu.

Výsledky turnaja v plážovej hádzanej Beach Handball Zoška 2013 v Modre, ktorý bol zároveň 15. M-SR mužov a 12. M-SR žien:

Turnaj mužov (18 tímov):
finále: Zepáar Astronautov - Balons Gang 0:2
o 3. miesto: Celé Zle! - B-52 2:1

Konečné poradie: 1. Balon´s Gang, 2. Zepáar Astronautov, 3. Celé Zle!, 4. B-52

Najužitočnejší hráč: Michal Fázik (Zepáar Astronautov)
Najlepší brankár: Matej Jánošík (Balon´s Gang)

Turnaj žien (9 tímov):
finále: Holky zo Zeleného stromu - Györi Strandkézilabda 0:2
o 3. miesto: ??? - Kanonierky 0:2
Konečné poradie: 1. Györi Strandkézilabda (Maď.), 2. Holky zo Zeleného stromu, 3. Kanonierky, 4. ???

Najužitočnejšia hráčka: Dominika Kodajová (Kanonierky)
Najlepšia brankárka: Alexandra Somogyiová (Györ)