27

Slovenky začali v Gdansku vysokou prehrou

15.08.2013

ME v hádzanej hráčok do 17 rokov v Poľsku - štvrtkové výsledky: Slovensko - Švédsko 20:34 (10:13)

Slovenské kadetské reprezentantky neuspeli vo svojom úvodnom vystúpení na na majstrovstvách Európy hádzanárok do 17 rokov v Poľsku (15. - 25. 8. 2013). Zverenky trénera Slavomíra Vargu podľahli v Gdansku vo štvrtkovom stretnutí C-skupiny švédskym rovesníčkam jednoznačne 20:34 (10:13). Mladé Slovenky nastúpia v piatok 16. 8. o 13.00 h proti favorizovaným Ruskám, ktoré na úvod vysoko vyhrali nad Maďarkami (35:22).

Výsledky - štvrtok - C-skupina (Gdansk):
Slovensko - Švédsko 20:34 (10:13)
Zostava a góly SR: Ďuricová, Ferienčíková, Hanzalíková - Pošiváková 1, Kocaníková, Szabó 4, Šumberová, Gajdošová 1, Pastorková 3, Majerníková 3, Kapsová, Žákovská 1, Blehová 1, Juríková, Simič 1, Gajdošíková 5
Pok. hody: 5/3 - 0, vylúčené: 4 - 3, rozhodovali: Vujačičová a Kazanegrová (obe Č. Hora), 200 divákov

Slavomír Varga (tréner SR "17"): "Družstvo bolo na zápas správne motivované a odhodlané potrápiť favorizované Švédsko. Napriek tomu, že nás v úvode nepodržala brankárka, bojovali sme o každú loptu a dokázali aspoň čiastočne eliminovať fyzickú i hernú prevahu súpera. Výsledkom bol trojgólový polčasový rozdiel, ktorý nás ešte viac vyburcoval, no žiaľ, zostalo to len vo verbálnom predsavzatí. Mysleli sme si, že už to pôjde samo, stratili koncentráciu, disciplínu, zakončovali z nepripravených pozícii, čo okamžite súper trestal a pri zapojení všetkých hráčok z lavičky sa rozsypal aj obranný systém, v ktorom absentovala dovolená agresivita. Ani jedna z hráčok nedokázala zdvihnúť zástavu a zastaviť rastúci nápor rozbehnutých Švédok. Výkon v druhom polčase znegoval všetko pozitívne, čo sa nám v príprave podarilo natrénovať. Vrátili sme sa k starým návykom, ktoré na takejto úrovni neobstoja a už sa nesmú v ďalšom priebehu opakovať. Napriek tomu si musíme rýchlo vyčistiť hlavy a pripraviť sa na ďalších súperov."