25

Slovenky nezaskočili favorizované Rusky a nepostúpia

16.08.2013

ME v hádzanej hráčok do 17 rokov v Poľsku - piatkové výsledky: Slovensko - Rusko 20:29 (9:14)

Slovenské kadetské reprezentantky si na majstrovstvách Európy hádzanárok do 17 rokov v Poľsku (15. - 25. 8. 2013) pripísali na konto druhú prehru. Zverenky trénera Slavomíra Vargu, ktoré vo štvrtok nestačili Švédky (20:34), v piatok podľahli v Gdansku aj favorizovaným Ruskám 20:29 (9:14) a definitívne prišli o šancu postúpiť do prvej osmičky. Kadetky SR sú bez bodu na poslednom 4. mieste základnej C-skupiny, v ktorej sa stretnú ešte s hádzanárkami Maďarska (v nedeľu o 15.00 h). Tie majú na bodovom konte zatiaľ tiež nulu.

Výsledky - piatok - C-skupina (Gdansk):
Slovensko - Rusko 20:29 (9:14)
Zostava a góly SR: Ďuricová, Ferienčíková, Hanzalíková - Pošiváková 1, Kocaníková, Szabó 1, Šumberová 1, Gajdošová 4, Pastorková 1, Majerníková, Kapsová 4, Žákovská, Blehová, Juríková 1, Simič 2, Gajdošíková 5
Pok. hody: 7/4 - 1/1, vylúčené: 4 - 5, rozhodovali: Gutowská a Lesiaková (obe Poľ.), 200 divákov

Slavomír Varga (tréner SR "17"): "Do zápasu s Ruskom sme nastúpili opäť správne vyburcovaní a od začiatku sme vyhrávali. V polovici polčasu Rusky vyrovnali a po našom prestriedaní nám odskočili na päť gólov. V tomto úseku sme v útoku nakopili množstvo nevynútených technických chýb, čo súper okamžite trestal z brejkov. Tento náskok si súperky udržali až do prestávky. Po nej sme striedali dobré úseky so zlými a ešte desať minút pred koncom sme zaostávali o štyri góly. Keď sa zdalo, že by sme mohli záver zápasu ešte viac zdramatizovať, zlyhali sme pri vlastných presilovkách a opäť zahodili tri sedmičky. Rusky potvrdili vyššiu kvalitu na všetkých postoch a v závere ešte navýšili gólový rozdiel. Nie sme spokojní s výkonom družstva, aj keď rešpektujeme silu súpera. Mali sme to rozohraté na lepší výsledok. Po dni odpočinku náš čakajú Maďarky, proti ktorým by sme chceli podať ešte lepší výkon a bodovať.“