24

V benefícii Lukačínovo Halle nestačilo na Jakubisovej THC

27.08.2013

Druholigový tím SV Union Halle-Neustadt narobil majstrovi Thüringer HC problémy len v prvom polčase

Hádzanárky SV Union Halle-Neustadt si prípravu na nadchádzajúcu sezónu spestrili benefičným zápasom, v ktorom hostili úradujúceho nemeckého majstra Thüringer HC. Duel bol zaujímavý aj zo slovenského pohľadu, keďže trénerom Halle-Neustadt je Michal Lukačín (v kádri má aj Dagmar Stuparičovú) a na druhej strane je oporou THC jeho krajanka Lýdia Jakubisová. Po konečnom hvizde mohla byť spokojnejšia slovenská reprezentantka, keďže bundesligový šampión zvíťazil nad druholigovým tímom 37:21 (16:15). Domáce "divoké mačky" trápili hostky predovšetkým v I. polčase, ale favorit hneď po zmene vydareným úsekom (11:1) odskočil na 27:16 a ukázal rozdiel v kvalite.

"Pre nás to bol poučný zápas, v ktorom sme sa presvedčili, čo sa stane, keď sa k povinnostiam pristúpi ľahkovážne. Náš súper však odohral extrémne dobrý prvý polčas," pochválil kouč THC Herbert Müller výkon zverenkýň Lukačína, ktorý k rozdielnemu obrazu hry v oboch dejstvách tiež poznamenal: "Vysoké tempo sme nemohli udržať celých 60 minút. My sme však poľavili v koncentrácii, urobili viac chýb a ani brankárky nám už tak dobre nezachytali ako v prvom polčase."