Mar 2024
PUSŠPSN
3

W17 EHF Euro 2015

Návrat Trefilova na lavičku žien Ruska


17.09.2013


Legendárny kouč Jevgenij Trefilov opäť povedie hádzanárky ruskej reprezentácie


Len rok bola hádzanárska reprezentácia žien Ruska bez Jevgenija Trefilova. Výkonný výbor Ruskej hádzanárskej federácie rozhodol, že legendárny kouč, ktorých v období rokov 2001 - 2009 štyrikrát triumfoval so svojimi zverenkami na majstrovstvách sveta, bude nástupcom Vitalija Krochina a povedie národný tím už v kvalifikácii ME 2014. Za jeho návrat na lavičku hlasovalo päť členov vedenia, proti boli štyria členovia VV.


Trefilov skončil vo funkcii vlani v septembri po trinástich úspešných rokoch, ktoré priniesli Rusku okrem štyroch titulov z MS aj striebro z OH 2008 a tri medaily z kontinentálnych šampionátov (0 - 1 - 2). Za odvolaním 58-ročného kouča boli najmä zlé výsledky Rusiek na ME 2010 v Dánsku a Nórsku (skončili siedme), na MS 2011 v Brazílii (6.) a OH 2012 v Londýne, kde stroskotali vo štvrťfinále na Kórejčankách. K ukončeniu pôsobenia "búrliváka" Trefilova prispeli aj jeho nie ideálne vzťahy s najlepšími ruskými klubmi. Jeho nástupca Krochin však počas krátkej anabázy výsledkovo prepadol na celej čiare, pod jeho vedením obsadili ruské hádzanárky šiestu priečku na ME 2012 v Srbsku a dokonca sa ani nekvalifikovali na MS 2013 tiež v Srbsku. Platnosť Krochinovho kontraktu vypršala v lete a už neprišlo k jeho 


Trefilov je momentálne na klubovej úrovni kormidelníkom Kubaňu Krasnodar, obnovenú premiéru v reprezentačnom kresle zažije 23. októbra v kvalifikačnom zápase na pôde Nemecka. 


SITA
SLOVAK HANDBALL
Reklamný partner reprezentačného družstva mužov Slovenska:
Emotion Retic
Reklamný partner reprezentačného družstva žien Slovenska:
Emotion Retic
Partner Extraligy:
Molten
Partner WHIL:
Molten
Reklamní partneri:
REHASPORT
Adidas
Mediálni partneri:
sport.sk
radio Sport
SITA
Huste TV
TASR
SLOVAK HANDBALL