25

Iuventa po dvoch hladkých výhrach do 3. kola Pohára EHF

14.10.2013

Iuventa Michalovce (SR) - Bnei Hertzeliya (Izr.) 41:17 (17:12) - prvý zápas 40:28, do 3. kola postúpila Iuventa

Dve hladké víťazstvá posunuli hádzanárky Iuventy Michalovce do 3. kola Pohára EHF žien 2013/2014. Zverenky trénera Jána Packu po sobotňajšej výhre 40:28 zdolali izraelský tím Bnei Hertzeliya aj v nedeľňajšej odvete 2. kola tejto kontinentálnej pohárovej súťaže, keď v Chemkostav aréne triumfovali tentoraz 41:17 (17:12). Michalovčanky suverénnym spôsobom prekonali svoji úvodnú tohtosezónnu prekážku na európskej scéne a už sa môžu tešiť na súboje so slovinským RK GEN-I Zagorje. Prvý zápas sa bude hrať na Zemplíne 9./10. novembra, odveta o týždeň neskôr na pôde súpera (16./17. 11.).

Výsledok - nedeľa - Pohár EHF žien 2013/2014 - 2. kolo - odveta:
Zostava a góly Michaloviec: Petrócziová, Gubiková, Medveďová - Kiridžičová 3, Holešová, Piskayová 2, Markovičová 2, Szöllösiová 5, Rebičová 5, Habánková, Horňáková 7, S. Nagyová 3, Wollingerová 1, Olšovská, Tregubovová 10/2, Kovaličková 3
Najviac gólov za Hertzeliyu: Vakratová 9/3, Bancziková, Bertautová a Levinkindová po 2
Pok. hody: 2/2 - 3/3, vylúčené: 6 - 3, rozhodovali: Thomassen a Schmack (obaja Belg.), 500 divákov

Po vyrovnanej úvodnej päťminútovke domáce šnúrou štyroch gólov odskočili na 7:2. Hostky síce kontrovali dvoma gólmi, ale o chvíľu už prehrávali 5:12. Zdalo sa, že Iuventa má priebeh pod kontrolou, hráčky izraelského tímu v 26. min znížili na 12:13. V zostávajúcom čase I. polčasu už skórovali len Michalovčanky, ktoré išli na prestávku za stavu 17:12. Druhé dejstvo bolo už jednoznačne v réžii slovenského majstra. Pri streleckej chuti bola krídelníčka Tregubovová. Iuventa v 41. min viedla o desať gólov (26:16) a v 56. min bol tento rozdiel už dvojnásobný (37:17). Do záverečného hvizdu pridali domáce ešte štyri presné zásahy a vo svojom jubilejnom 50. zápase v európskych pohárových súťažiach dosiahli vysoké víťazstvo 41:17.

Ján Packa (tréner Iuventy): "Bol to iný zápas ako v sobotu. Súper nás už nemal čím prekvapiť a išlo len o to, ako sa dokážeme my presadiť. Prvý polčas sme si vyskúšali vysunutú obranu, v druhom dejstve zasa našu zatiahnutú defenzívu 0-6. Šancu dostali všetky hráčky, nikto nesklamal, dievčatá si schuti zahrali. V závere som už ani nemusel koučovať, išlo to samo."