3

Slovenky neprekvapili, v kvalifikácii podľahli Francúzkam

24.10.2013

Kvalifikácia ME 2014: Francúzsko - Slovensko 25:18 (13:7)

Hádzanárky Slovenska vstúpili do kvalifikácie o postup na ME 2014 v Maďarsku a Chorvátsku prehrou. Zverenky trénera Dušana Poloza podľahli vo štvrtkovom stretnutí úvodného kola 2. skupiny v rouenskej Kindarene favorizovaným domácim Francúzkam 18:25 (7:13). Slovenky, ktoré sú v tabuľke na 3. mieste, čaká ďalší kvalifikačný zápas už v nedeľu 27. októbra. V Mestskej športovej hale v Šali privítajú od 17.00 h svoje najväčšie konkurentky v boji o postupovú miestenku Islanďanky, ktoré v stredu vyhrali v Reykjavíku nad Fínkami 34:18 (18:8).

Výsledok - kvalifikácia ME 2014 - ženy - 2. skupina - 1. kolo - štvrtok: ROUEN
Francúzsko - Slovensko 25:18 (13:7)
Najviac gólov za Francúzsko: Lacraberová 6, Baudouinová 6/4, Abdourahimová 3
Zostava a góly SR: Ž. Tóthová, Gubiková - Czanik-Weibelová 2, Horňáková, Jakubisová 3, Stuparičová 1, Súkenníková 2, R. Bíziková 1, Polláková, M. Školková, P. Beňušková 5/3, Rebičová 3, S. Szarková, Veselková, Michnová 1, Kertészová
Pok. hody: 4/4 - 3/3, vylúčené: 3 - 3, rozhodovali: Laurellová a Engbergová (obe Švéd.), 5000 divákov

Prvá akcia slovenského tímu sa po zakončení Czanikovej neskončila gólom. Skóre otvorila na druhej strane v 3. min ľaváčka Lacraberová. Vzápätí Czaniková vyrovnala na 1:1, ale potom prišli chyby v útoku, čo Francúzky využívali na rýchle kontry. Za stavu 5:2 pre domáce si kouč SR Poloz zobral oddychový čas. Jeho zverenky mali aj smolu, keď v prvej štvrťhodine trikrát trafili konštrukciu francúzskej bránky. Jakubisová znížila v 16. min na 4:6. Rebičová v 20. min opäť mierila len do žrde, o chvíľu neskôr domáce z pokutového hodu upravili na 9:4, a to ešte v bránke dobre chytala Gubiková. Sedeminútovku bez gólu prerušila Jakubisová a tá istá hráčka skorigovala na 6:9. Následne však prišli zaváhania v útoku i nedôslednosť v zakončení, čo bola voda na francúzsky mlyn. Náskok hráčok v modrých dresoch narástol v 28. min na 12:6 a tímy odchádzali na prestávku za stavu

Slovenky v úvode druhej časti znížili na 10:14, ale domáce okamžite odpovedali dvoma presnými zásahmi. Aj vďaka zákrokom spoľahlivej Gubikovej sa podarilo slovenskému družstvu štvrťhodinu pred koncom znížiť na 15:18. Z drámy však nebolo nič, lebo zverenky Alaina Portesa v priebehu štyroch minút strelili tri góly a odskočili na 21:15, na začiatku 51. min dokonca už 23:15. V záverečnej desaťminútovke si Francúzky vedenie v pohode udržali a vyhrali aj druhý vzájomný duel (25:18).

Dušan Poloz (tréner SR): „Pocity sú zmiešané, ale je to len šport a sú aj dôležitejšie veci. Dievčatá chcem pochváliť za ohromnú bojovnosť a poctivý prístup. Spokojný som s defenzívnou činnosťou, ubránili sme kvalitný tím. Dostať od Francúzok 25 gólov nie je zlé. Mali sme trochu problémy so strieľaním gólov, 18 presných zásahov na súpera tohto rangu nestačí. Škoda úvodu, v ktorom sme sa ľahko dostávali do šancí. Nepremenené príležitosti a tri strely do žrde nás stáli lepší výsledok i to, že sme mohli dlhšie držať priaznivejší vývoj. Mrzí ma, že sme v polovici druhého polčasu, keď sme sa doťahovali, prehrali presilovku 0:2.“