25

Iuventa bližšie k postupu v P-EHF, Zagorje zdolala o 7 gólov

09.11.2013

Prvý zápas 3. kola Pohára EHF žien 2013/2014: Iuventa Michalovce (SR) - RK GEN-I Zagorje (Slovin.) 31:24 (14:13)

Hádzanárky Iuventy Michalovce zvíťazili v sobotňajšom prvom zápase 3. kola Pohára EHF žien v Chemkostav aréne nad slovinským RK GEN-I Zagorje 31:24 (14:13). Zverenky trénera Jána Packu nenašli premožiteľa ani vo svojom treťom vystúpení na európskej pohárovej scéne v sezóne 2013/2014. Zemplínčanky pôjdu do odvety, ktorá sa bude hrať na palubovke súpera v nedeľu 17. novembra o 17.00 h, so sedemgólovým náskokom a nádejou na postup do osemfinále.

Výsledok - sobota - Pohár EHF žien 2013/2014 - 3. kolo - prvý zápas (odveta 17. 11. o 17.00 h):
Iuventa Michalovce (SR) - RK GEN-I Zagorje (Slovin.) 31:24 (14:13)
Zostava a góly Michaloviec: Gubiková, Medveďová - Kiridžičová 4, M. Holešová, Piskayová, Markovičová 3, Szöllösiová 8, Rebičová 5, R. Vargová, Geričová, Horňáková 5, Wollingerová, Tregubovová 6/5, Kovaličková
Najviac gólov za Zagorje: Ugrinová 6/1, Mitruševská 5
Pok. hody: 5/5 - 3/3, vylúčené: 1 - 3, rozhodovali: Alijev a Aghakišijev (obaja Azerb.), 1200 divákov

Iuventa v prvej desaťminútovke viackrát vyhrávala dvojgólovým rozdielom (2:0, 3:1, 4:2, 5:3), ale hostky v 12. min vyrovnali na 5:5. Domácim sa od stavu 8:8 podarila štvorgólová šnúra. Tréner Zagorja si potom zobral oddychový čas, jeho zverenky manko zmazali a v 28. min vyrovnali na 13:13. V závere I. polčasu naklonila skóre na stranu slovenského majstra Markovičová (14:13).

Iuvente vyšiel vstup do druhého dejstva, úvodných päť minút vyhrala 3:0 aj vďaka úspešným zákrokom Gubikovej v bránke. Michalovčanky vedenie z rúk v ďalšom priebehu nepustili. Naopak, päťgólová séria znamenala výrazný náskok 28:19. Hostky v závere výsledok mierne skorigovali, posledné slovo mala ich najlepšia strelkyňa Ugrinová, ktorá znížila na konečných 24:31.

Ján Packa (tréner Iuventy): "Som rád, že sme vyhrali takýto dôležitý zápas s dobrým súperom. Prvý polčas bol dosť vyrovnaný. Škoda, že sme nepremenili šesť čistých šancí a urobili päť technických chýb. Cez prestávku sme si povedali, čo chceme zlepšiť a zistili sme, kde má súper slabiny. V druhom polčase to bol z našej strany veľmi dobrý výkon. Víťazstvo i hra potešili, myslím si, že aj divákov. Pred stretnutím som hovoril, že spokojný budem s výhrou o šesť gólov. Zagorje sme zdolali o sedem, ale mohlo to byť aj o osem. V pohárových dvojzápasoch je dôležitý každý gól."