26

Iuventa prehrala, ale v dráme vydrela postup v P-EHF

17.11.2013

RK GEN-I Zagorje (Slovin.) - Iuventa Michalovce (SR) 27:21 (14:9) - prvý zápas 24:31, do osemfinále postupuje Iuventa

Hádzanárky Iuventy Michalovce nezvládli nedeľňajšiu odvetu 3. kola Pohára EHF žien 2013/2014 a na palubovke slovinského RK GEN-I Zagorje podľahli 21:27 (9:14), ale napriek svojej prvej tohtosezónnej prehre na európskej scéne predsa len postúpili do osemfinále.

Zverenky trénera Jána Packu totiž pred týždňom v domácom prostredí vyhrali 31:24 a v súčte dvojzápasu boli o jeden gól lepšie. Zemplínčanky dosiahli svoju štvrtú účasť medzi šestnástkou najlepších tímov v európskych pohárových súťažiach. V osemfinále Pohára EHF si zahrali v sezónach 2006/2007, 2007/2008 a v PVP 2008/2009. Michalovčanky sa meno svojho ďalšieho súpera dozvedia v utorok 19. novembra na žrebovaní vo Viedni.

Výsledok - nedeľa - Pohár EHF žien 2013/2014 - 3. kolo - odveta:
RK GEN-I Zagorje (Slovin.) - Iuventa Michalovce (SR) 27:21 (14:9) - prvý zápas 24:31, do osemfinále postúpila Iuventa
Najviac gólov za Zagorje: Ugrinová 10/6, Ljubašová 8
Zostava a góly Michaloviec: Gubiková, Medveďová - Kiridžičová, M. Holešová, Piskayová, Markovičová, Szöllösiová 5, Rebičová 9, Geričová, Horňáková 1, Wollingerová, Olšovská, Tregubovová 5/2, Kovaličková 1
Pok. hody: 7/7 - 2/2, vylúčené: 4 - 4, ČK: 59. Ljubašová (Zagorje) za hrubý faul, rozhodovali: Miščuk a Rožkov (obaja Ukr.), 800 divákov

Domáce v úvode dvakrát vyhrávali, ale potom Iuventu poslala v 5. min do vedenia Tregubovová. Zagorje odpovedalo šnúrou štyroch gólov a v 10. min bolo 6:3. Hostky sa snažili dotiahnuť, po góle Szöllösiovej na 9:11 nasledoval oddychový čas pre RK GEN-I. Slovinský tím využil zostávajúci čas I. polčasu na strelenie troch gólov a na prestávku odchádzal za stavu 14:9.

Hneď po zmene strán pridalo Zagorje ďalšie dva presné zásahy a od 33. min (16:9) sa začínalo prakticky odznovu. Iuvente sa ani v nasledujúcej fáze duelu nepodarilo zastaviť tlak domácich hádzanárok, ktoré v 38. min vyhrávali už 18:10. Strednú časť II. polčasu lepšie zvládli Michalovčanky a v 49. min skresali pôvodné manko na polovicu (16:20). Domáce síce vzápätí skórovali, ale vďaka zákrokom brankárky Gubikovej sa hráčky Iuventy dotiahli na 18:21. Zagorje opäť odskočilo na 24:19, slovenský šampión kontroval gólom Horňákovej, no domáce išli následne do vedenia 26:20. V dramatickom závere však skórovala Szöllösiová a postup bol napriek prehre 21:27 v michalovských rukách.

Ján Packa (tréner Iuventy): "Veľký kameň mi padol zo srdca po záverečnom hvizde. Bol to náročný duel a na lavičke sme prežívali ťažké chvíle. Domáce nasadili neskutočné tempo, hrali s veľkým nasadením a ešte k tomu ich tlačili aj ukrajinskí rozhodcovia. V priebehu druhého polčasu nám to začalo fungovať, chytila sa Gubiková v bránke a podarilo sa nám dotiahnuť na prijateľný rozdiel. Zagorje potom zase odskočilo, v závere hrali domáce so siedmimi hráčkami bez brankárky, ale napokon sme to zvládli. Vybojovali sme postup, a to je najpodstatnejšie. Družstvo potiahla Rebičová, ale je to zásluha celého kolektívu. Z účasti v osemfinále sa veľmi tešíme."