Apr 2024
PUSŠPSN
19

W17 EHF Euro 2015

V Iuvente sa zhodli, prajú si Leverkusen s Glankovičovou


18.11.2013


V osemfinále Pohára EHF nemôže prísť k súbojom slovenského a českého majstra


Utorkový žreb osemfinále Pohára EHF žien 2013/2014 vo viedenskom sídle Európskej hádzanárskej (EHF) budú so záujmom sledovať aj v Iuvente Michalovce, ktorej hádzanárky sa počas víkendu napriek prehre 21:27 v odvete 3. kola na palubovke slovinského RK GEN-I Zagorje tešili z postupu medzi šestnásť najlepších tímov tejto kontinentálnej pohárovej súťaže (doma totiž vyhrali 31:24, pozn.).


"Nám je jedno, koho dostaneme. V čase, keď sa bude hrať osemfinále, bude k dispozícii už aj Lucka Tobiašová. Naša sila ešte vzrastie a nemusíme mať zo žiadneho súpera obavy," uviedol ešte v nedeľu večer v postupovej eufórii kormidelník Zemplínčaniek Ján Packa. 


EHF už rozdelila 16 účastníkov 4. kola do dvoch košov, takže je známa osmička potenciálnych súperov pre úradujúceho slovenského majstra. Iuventa sa ocitla medzi oktetom nenasadených družstiev a určite si v tejto fáze súťaže nezahrá proti DHK Baník Most (ČR), Rocasa Ace Gran Canaria (Šp.), Frisch Auf Göppingen (Nem.), Fehérvár KC (Maď.), Astrachanočka Astrachán (Rus.), Skuru IK (Švéd.) a Cankaya Belediyesi Anka Spor Kulübü (Tur.). Najbližší protivník Michalovčaniek vzíde z nasadenej osmičky, ktorú tvoria: Kodaň Haandbold (Dán.), Team Esbjerg (Dán.), Elche C.F. Mustang (Šp.), TSV Bayer 04 Leverkusen (Nem.), Ipress Center-Vác (Maď.), U Jolidon Kluž (Rum.), Dinamo Volgograd (Rus.) a Lada Togliatti (Rus.). 


"Z ekonomického hľadiska, čiže menších nákladov na cestovanie, sa pre nás najlepšie javí maďarský Vác alebo rumunský Kluž. Ešte v nedeľu sme sa však zhodli, že by bolo super, keby nám vyžrebovali Leverkusen s našou bývalou hráčkou Denisou Glankovičovou," poznamenal športový riaditeľ Iuventy Jaroslav Čúrny. Či sa splní želanie predstaviteľov michalovského klubu, bude známe v utorok krátko pred poludním. 


Osemfinále Pohára EHF je na programe začiatkom februára budúceho roka, prvé zápasy sa budú hrať 1./2. 2. a odvety o týždeň neskôr 8./9. 2. 2014. 


Rozdelenie účastníkov osemfinále Pohára EHF v hádzanej žien 2013/2014 pred utorkovým žrebom (prvé zápasy 1./2. 2. - odvety 8./9. 2. 2014): 
I. kôš: 
Kodaň Haandbold (Dán.), Team Esbjerg (Dán.), Elche C.F. Mustang (Šp.), TSV Bayer 04 Leverkusen (Nem., Denisa Glankovičová), Ipress Center-Vác (Maď.), U Jolidon Kluž (Rum.), Dinamo Volgograd (Rus.), Lada Togliatti (Rus.) 

II. kôš: 
DHK Baník Most (ČR, Petra Beňušková), Rocasa Ace Gran Canaria (Šp.), Frisch Auf Göppingen (Nem.), Fehérvár KC (Maď.), Astrachanočka Astrachán (Rus.), Iuventa Michalovce (SR), Skuru IK (Švéd.), Cankaya Belediyesi Anka Spor Kulübü (Tur.) 
SLOVAK HANDBALL
Reklamný partner reprezentačného družstva mužov Slovenska:
Emotion Retic
Reklamný partner reprezentačného družstva žien Slovenska:
Emotion Retic
Partner Extraligy:
Molten
Partner WHIL:
Molten
Reklamní partneri:
REHASPORT
Adidas
Mediálni partneri:
sport.sk
radio Sport
SITA
Huste TV
TASR
SLOVAK HANDBALL