Apr 2020
PUSŠPSN
5

W17 EHF Euro 2015

Prvá Hudákova nominácia


20.11.2013


Juniorské hádzanárky SR sa prvýkrát zídu pod vedením nového kouča


Nový tréner hádzanárskej reprezentácie junioriek Slovenska Ľuboš Hudák oznámil svoju prvú nomináciu od pondelkového potvrdenia vo funkcii. Hudák do osemnásťčlenného kádra, s ktorým absolvuje budúcotýždňové sústredenie (24. - 27. 11.), zaradil hráčky patriace do juniorského výberu ešte pod vedením jeho predchodkyne Dariny Sverákovej a aj niekoľko adeptiek z predchádzajúceho kadetského národného tímu kouča Slavomíra Vargu. Juniorské hádzanárky sa budú pripravovať v Šali, kde prakticky v rovnakom termíne absolvuje výcvikový tábor aj ženská reprezentácia SR. Jej kouč Dušan Poloz nedávno naznačil, že do úvahy pripadá ľahší spoločný tréning, prípadne na stredu vzájomný interný duel.


Slovenské juniorky, ktoré sa začnú pripravovať na aprílový kvalifikačný turnaj o postup na svetový šampionát hráčok do 20 rokov v Chorvátsku (29. 6. - 13. 7. 2014), majú zraz naplánovaný na nedeľu 24. novembra v Šoporni. 


Nominácia junioriek na sústredenie v Šali (24. - 27. 11. 2013): 
brankárky: Miroslava Ferenčíková (Iuventa Michalovce), Simona Csáková (UDHK ŠG Nitra) 
krídla: Lívia Klučková (HK Slovan Duslo Šaľa), Sofia Nagyová (Iuventa Michalovce), Diana Tomášechová (DHC Sokol Poruba/ČR) 
pivotky: Barbora Königová (HK Slávia Partizánske), Vladimíra Kišíková (Iuventa Michalovce) 
spojky: Veronika Habánková, Mária Olšovská (obe Iuventa Michalovce), Karin Bujnochová, Martina Sláviková, Nikoleta Krokavecová (všetky HK Slovan Duslo Šaľa), Valentína Kapsová, Paulína Legeňová, Eliška Bettáková (všetky HK Slávia Partizánske), Martina Blehová (UDHK ŠG Nitra), Alica Kostelná, Tatiana Gajdošíková (obe MHK Bytča) 
SLOVAK HANDBALL
Reklamný partner reprezentačného družstva mužov Slovenska:
Emotion Retic
Reklamný partner reprezentačného družstva žien Slovenska:
Emotion Retic
Partner Extraligy:
Molten
Partner WHIL:
Molten
Reklamní partneri:
REHASPORT
Adidas
Mediálni partneri:
sport.sk
radio Sport
SITA
Huste TV
TASR
SLOVAK HANDBALL