Máj 2024
13

Most opäť lídrom, v Partizánskom bez víťaza

22.11.2013

V piatkových stretnutiach spoločnej slovensko-českej súťaže hádzanárok (WHIL), ktorými sa uzavrela jesenná časť ligovej sezóny, sa v dvoch prípadoch presadili favorizované tímy. Len Iuventa Michalovce nebodovala naplno, keď v dohrávke 9. kola prišla o víťastvo na pôde Slávie Partizánke v poslednej sekunde (26:26).

Umožnila tak Baníku Most, ktorý v dohrávke 8. kola poľahky pokoril Zoru Olomouc (34:16), dostať sa na čelo tabuľky o bod pred Iuventu.

Sokol Poruba nemal problémy v predohrávanom súboji 14. kola na palubovke predposledného Jindřichovho Hradca (32:22) a v aktuálnom poradí sa dostal pred Partizánske na 5. miesto.

Hádzaná - WHIL (Women´s Handball International League) 2013/2014 -

dohrávka 8. kola - piatok:

DHK Baník Most - DHK Zora Olomouc 34:16 (16:6)

Najviac gólov: Beňušková 8, Ryšánková a M. Vysloužilová po 4 - K. Růžičková 5, Severová 3

Pok. hody: 5/3 - 4/4, vylúčené: 3 - 3, rozhodovali: Pavlát a Točík (obaja ČR), 825 divákov

Hráčky českého majstra rozhodli o svojom víťazstve už v I. polčase, v ktorom len šesťkrát inkasovali. Šestnásť ich akcií v ofenzíve sa skončilo loptou v sieti olomouckej bránky, a tak na prestávku išli s 10-gólovým náskokom. Ani po zmene strán sa na vývoji duelu nič nezmenilo, Most zvyšoval svoje vedenie a vyhral jednoznačne 34:16.

dohrávka 9. kola:

HK Slávia Partizánske - Iuventa Michalovce 26:26 (12:11)

Najviac gólov: Michnová 10/1, Kertészová 5, Ščasná, Blažeková, Szőkeová,  S. Sýkorová a Hollá po 2  - Tregubovová 9/2, Rebičová 8, Szöllösiová 3

Pok. hody: 1/1 - 2/2, vylúčené: 1 - 4, rozhodovali: Brunovský a Čanda (obaja SR), 650 divákov

Prvý polčas sa niesol vo vyrovnanom duchu. Hostky, ktoré sa presadzovali z kontier, vyhrávali v 9. min 5:2. O desať minút neskôr však už viedli Partizánčanky dvojgólovým rozdielom (9:7). Michalovčanky síce trojgólovou šnúrou otočili skóre na svoju stranu, ale domáce aj vďaka strelecky disponovenej dirigentke hry Michnovej (dala polovicu gólov Slávie v I. polčase) išli na prestávku za priaznivého stavu 12:11. Zverenky kouča Olšavského viedli v 39. min 17:13, Michalovčanky však po oddychovom čase šnúrou štyroch presných zásahov vyrovnali na 18:18. Potom sa družstvá striedali vo vedení. V dramatickom závere sa napokon zrodila remíza, keď na gól kanonierky Iuventy Rebičovej stihla ešte odpovedať Kertészová, ktorá vyrovnala na konečných 26:26.

predohrávka 14. kola:

TJ Házená Jindřichov Hradec - DHC Sokol Poruba 22:32 (10:14)

Najviac gólov: Eliášová 7, Markesová 5 - Hrbková 8/1, Adámková 8

Pok. hody: 0 - 1/1, vylúčené: 3 - 2, rozhodovali: Brůna a Halada (obaja ČR), 120 divákov

Domáci outsider stačil na súpera len v úvodnej štvrťhodine, potom však Poruba odskočila z 8:7 na 11:7 a utvorila si rozhodujúci náskok v I. polčase, ktorý vyhrala 14:10. V druhom dejstve už hostky dominovali a z Jindřichovho Hradca si odviezli dva body.