26

Semifinále SP žien - Obhajujúca Iuventa do finále

19.12.2013

Iuventa Michalovce - HK Slávia Partizánske 22:20 (7:12) - do finále postúpila Iuventa

Slovenský pohár žien 2013/2014 - záverečný turnaj v Šali - semifinále (hralo sa na 1 zápas):

Najviac gólov: Rebičová 7, Tregubovová 7/1, Szöllösiová 4 - Blažeková a Kertészová po 6, Michnová 6/3
Pok. hody: 2/1 - 3/3, vylúčené: 4 - 5, rozhodovali: Oťapka a M. Sivák, 200 divákov

Lepšie začali Partizánčanky, ktoré sa ujali vedenia 2:0. Hráčky Iuventy nepremenili pokutový hod a vyrovnania sa dočkali v 8. min (2:2). Krátko po štvrťhodine hry bol rozdiel v prospech Slávie trojgólový (6:3). Kouč Michaloviec Packa zareagoval v 16. min oddychovým časom, ale hneď vzápätí Blažeková zvýšila na 7:3. V ďalšom priebehu sa Iuventy dvakrát dotiahla na dva presné zásahy, no stále sa nevedela dostať do tempa. Najmä v útoku boli jej hráčky bezradné a dopúšťali sa chýb, ktoré v závere I. polčasu využili súperky z Partizánskeho a odskočili na 12:7.

Úvod druhého polčasu vyšiel Michalovčankám, ktorá znížili v 41. min na 14:15 a donútili trénera súpera Olšavského zobrať si oddychový čas. Vyrovnaniu sa však hráčky Slávie nevyhli, postarala sa oň v 48. min počas presilovky Holešová (16:16). V 50. min Tregubovová dokonca poslala Iuventu prvýkrát v zápase do vedenia (17:16). V záverečnej desaťminútovke Michnová ešte dvakrát naklonila stav na stranu Partizánskeho (19:18 i 20:19), ale Iuvente sa napokon podarilo strhnúť víťazstvo na svoju stranu, keď dva rozdielové góly dosiahla Tregubovová.