Máj 2024
13

Olomouc ľahkým sústom pre Šaľu

03.01.2014

Nový kalendárny rok v spoločnej slovensko-českej súťaži žien (WHIL) otvoril piatkový zápas 10. kola pred kamerami Slovak Sport.TV, v ktorom hádzanárky Slovana Duslo Šaľa zlomili po úvodnej dvadsaťminútovke odpor DHK Zora Olomouc a súpera napokon zdolali presvedčivo 24:14 (10:5). Zverenky trénera Rudolfa Petrikoviča, ktorý doprial debut juniorskej reprezentantke Martine Blehovej, sa v tabuľke posunuli na 2. miesto o skóre za lídra DHK Baník Most. Ten má však zápas k dobru.

Hádzaná - WHIL (Women´s Handball International League) 2013/2014 - 10. kolo - piatok:

HK Slovan Duslo Šaľa - DHK Zora Olomouc 24:14 (10:5)
Najviac gólov: S. Szarková 6/2, Pócsíková 4, Bujnochová a Súkenníková po 3 - Kubáčková 4/1, Huráňová 3/1, Dostálová 2
Pok. hody: 3/3 - 4/2, vylúčené: 7 - 8, rozhodovali: Oťapka a M. Sivák (obaja SR), 900 divákov

Družstvá sa po prestávke v súťaži pomalšie rozbiehali. Úvod bol rozháraný a prvý polčas dlho vyrovnaný. Až v jeho záverečnej desaťminútovke Šalianky šnúrou štyroch gólov ušli svojim súperkám na 10:5. Aj vďaka skvelým zákrokom brankárky Dusla Krebsovej potrebovali domáce len dvanásť minút na zdvojnásobenie svojho náskoku (17:7). Šaľa postupne zvýšili vedenie až na 24:12 v 55. min, hostky v závere výsledok kozmeticky skorigovali.