13

V šlágroch tesné víťazstvá Iuventy Michalovce a Baníka Most

04.01.2014

Prvé body pri Jindřichov Hradec

Hádzanárky DHK Baník Most sú aj po 10. kole WHIL na čele tabuľky. V jednom zo sobotňajších šlágrov vydreli víťazstvo nad DHC Slavia Praha 20:19. V ďalšom súboji popredných tímov sa natrápila Iuventa Michalovce, ale napokon v domácom prostredí otočila vývoj proti DHC Sokol Poruba (28:27) a za lídrom naďalej zaostáva len o jeden bod. V Zlíne sa v konfrontácii tabuľkových susedov tešili domáce hráčky, ktoré zdolali HC Veselí nad Moravou 23:20 aj vďaka 8 gólom slovenskej spojky Alžbety Tóthovej. Prvé body v sezóne získali hádzanárky TJ Házená Jindřichov Hradec, ktoré v meraní síl dvoch tímov zo spodku tabuľky triumfovali nad TJ Sokol Písek 22:19.

Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 10. kola spoločnej slovensko-českej súťaže hádzanárok (WHIL - Women´s Handball International League) 2013/2014:

Iuventa Michalovce - DHC Sokol Poruba 28:27 (12:16)

Najviac gólov: Tregubovová 9/1, Rebičová 8, Kiridžičová 4 - Hrbková 7/2, Minárčiková 6, Rechtorisová 4

Pok. hody: 2/1 - 2/2, vylúčené: 1 - 2, ČK: Bělohoubková (Poruba) za hrubý faul, rozhodovali: Sivák a Oťapka (obaja SR), 900 divákov

Iuventa výkonom nepresvedčila. V prvom polčase boli hráčky Poruby oveľa lepším družstvom na palubovke a zaslúžene ho vyhrali o štyri góly. V druhom dejstve sa karta obrátila, Michalovčanky pridali a aj s obrovskou dávkou šťastia napokon zápas otočili.

HC Zlín - HC Veselí nad Moravou 23:20 (10:12)

Najviac gólov: A. Tóthová 8, Š. Marčíková 7/3, Brzósková 3 -  Bačíková po 4, Chrenková 4/2, Fleková 3, Šustková 3/2

Pok. hody: 4/3 - 7/4, vylúčené: 2 - 3, rozhodovali: Pavlíček a Tokoš (obaja ČR), 650 divákov

Hosťujúce hráčky v prvom dejstve zaskočili Zlínčanky a do kabín odchádzali s dvojgólovým náskokom 12:10. Po zmene strán sa domáce družstvo zomklo a vďaka vôli a bojovnosti dokázalo otočiť výsledok stretnutia vo svoj prospech. Strelecky si úspešne počínali predovšetkým Alžbeta Tóthová s ôsmimi a Šárka Marčíková so siedmimi gólmi.

DHK Baník Most - DHC Slavia Praha 20:19 (11:9)

Najviac gólov: Růčková 7, Martinková 4, Vítková a Janoušková po 3 - Knedlíková 5, Keclíková 4, Selucká a Rajnohová po 3

Pok. hody: 7/5 - 4/3, vylúčené: 2 - 3, rozhodovali: Horáček a Novotný (obaja ČR), 890 divákov

Zápas bol v prvom polčase veľmi vyrovnaný, napokon ho vyhrali domáce hráčky dvojgólovým rozdielom (11:9). V úvode druhej časti Slavia sériou piatich gólov otočila na 14:12, no hádzanárky domáceho majstrovského tímu strhli víťazstvo na svoju stranu v posledných sekundách stretnutia zásluhou Růčkovej (20:19).

TJ Házená Jindřichov Hradec - TJ Sokol Písek 22:19 (10:10)

Najviac gólov: Krupicová 9/4, Kohoutová 5, Eliášová a Jonová po 2 - V. Malá 7/1, Bubeníková 3, J. Kutlvašrová 3

Pok. hody: 4/4 - 3/3, vylúčené: 6 - 5, ČK: Markesová (Jindřichov Hradec) za tri vylúčenia, rozhodovali: B. Frieser a L. Frieser (obaja ČR), 690 divákov

Stretnutie nebolo príliš pútavé, obe družstvá bojovali o každú loptu. Po vyrovnanom prvom polčase (10:10) sa v polovici druhého dejstva domáce hráčky strelecky odpútali od súperiek a získaný náskok si udržali až do konca.