9

Šťastné víťazstvo Šale

09.01.2014

O zisku dvoch bodov v dueli s pražskou Slaviou rozhodlo Duslo v úplnom závere

Bláznivé stretnutie plné zvratov so šťastným koncom pre domáce videli diváci v televíznom šlágri 11. kola spoločnej slovensko-českej súťaži žien (WHIL). Hádzanárky Slovana Duslo Šaľa v ňom zdolali hráčky DHC Slavia Praha 28:26 (15:13). Smutnou hrdinkou duelu bola takmer deväťgólová šalianska spojka Eva Veselková, keď minútu pred koncom nevyužila šancu na dvojciferný strelecký zápis a nepremenila za nerozhodného stavu pokutový hod. V posledných sekundách ju však zastúpili spoluhráčky Sofia Demajová s Luciou Súkenníkovou, ktoré strhli víťazstvo na stranu slovenského vicemajstra.  Duslo sa v neúplnej tabuľke posunulo na 2. priečku o skóre za vedúci Most, Slavia je piata.

Hádzaná - WHIL (Women´s Handball International League) 2013/2014 - 11. kolo - štvrtok:

HK Slovan Duslo Šaľa - DHC Slavia Praha 28:26 (15:13)

Najviac gólov: Veselková 9/3, R. Bíziková 5, Trochtová 4 - Jonášová 9/3, Kordovská 4, Jačková, Selucká a Knedlíková po 3, Rajnohová 3/2

Pok. hody: 5/3 - 6/5, vylúčené: 1 - 3, rozhodovali: M. Baďura a Ondogrecula (obaja SR), 650 divákov

Šali nevyšiel vstup do stretnutia, jej hráčky sa trápili v útoku, čo hosťujúce družstvo využilo na získanie päťgólového náskoku.

Kouč Dusla Petrikovič si za stavu 2:7 v 14. min zobral oddychový čas. Ten jeho zverenky akoby pokropil živou vodou, zrazu nemali problém prekonať obranu Slavie s kvalitnou brankárkou Satrapovou. Šalianky otočili vývoj a v 26. min ich Súkenníková poslala do vedenia 12:10.

Tento náskok si udržali až do prestávky (15:13). Pražanky sa však v 42. min ujali opäť vedenia (19:18). Domácim vyšiel vzápätí obrat na 22:20 a neskôr 25:22. Slavia v 58. min vyrovnala na 26:26, potom najlepšia strelkyňa Dusla Veselková nepremenila pokutový hod, ale víťazný gól dosiahla 15 sekúnd pred koncom Demajová. Pred záverečným klaksónom ešte spečatila výhru domácich Súkenníková.