9

Partizánske získalo skalp českého majstra

10.01.2014

Senec nestačil na pražskú Slaviu

Piatkové zápasy spoločnej slovensko-českej súťaže žien (WHIL) mali diametrálne odlišné priebehy. Pred kamerami Slovak Sport.TV sa odohrávalo napínavé stretnutie 11. kola, v ktorom sa o prekvapenie postarali hádzanárky HK Slávia Partizánke, keď zdolali lídra tabuľky DHK Baník Most 27:25 (17:12). V súboji trénerských kolegov z reprezentácie SR Petra Olšavského a Dušana Poloza bol úspešnejší ten domáci, ktorého zverenky ani raz v šlágri neprehrávali a pripravili českému majstrovi len druhú prehru v sezóne. Partizánske zostalo v tabuľke štvrté, ale už len bod ho delí od čela.

V predohrávke 15. kola nemali hráčky ŠKP Piccard Senec na úspech. Len jedenásť hráčok na zápasovej súpiske nedokázalo v Modre čeliť favorizovaným hostkám z DHC Slavia Praha, ktoré ziskom dvoch bodov za vysokú výhru 40:16 (19:9) ešte viac zamotali situáciu na popredných priečkach tabuľky. V sobotu pokračuje WHIL ďalšími štyrmi duelmi 11. kola, ktoré uzavrie prvú polovicu dlhodobej časti súťaže.

Hádzaná - WHIL (Women´s Handball International League) 2013/2014 - 11. kolo - piatok:

HK Slávia Partizánske - DHK Baník Most 27:25 (17:12)

Najviac gólov: Kertészová 9, Michnová 9/5, Šimáková 4 - Borovská 5, Martinková, Weisenbilderová, M. Vysloužilová, Růčková po 3, Beňušková 3/1

Pok. hody: 5/5 - 1/1, vylúčené: 3 - 3, ČK: 53. Borovská (Most) za 3 vylúčenia, rozhodovali: M. Baďura a Ondogrecula (obaja SR), 600 divákov

Domáce začali hneď zostra (3:0 v 3. min), ale hráčky Baníka v 12. min vyrovnali Beňuškovou z pokutového hodu na 4:4. Partizánčanky však boli naďalej pri chuti, šnúrou siedmich gólov sa v 23. min odpútali už na 13:6. Darilo sa predovšetkým reprezentantkám v drese Slávie Kertészovej (7-krát skórovala v I. polčase) a Michnovej (6), oporou v bránke bola Súlovská. Hostky do prestávky ešte skorigovali na 12:17. Most sa po zmene strán snažil doťahovať, v 53. min Dvořáková znížila na 22:24, ale Partizánske už cenné víťazstvo z rúk nepustilo (27:25).

predohrávka 15. kola:

ŠKP Piccard Senec - DHC Slavia Praha 16:40 (9:19)

Najviac gólov: Palková 6, Štetáková 5/1, Štefíková 2 - Chmelařová 10, Kordovská 9/3, Jedličková 7, Stellnerová 5, Rajnohová 5/2 Pok. hody: 4/1 - 7/6, vylúčené: 5 - 5, ČK: L. Dudová (Senec) za faul, rozhodovali: Haščík a Sivák (obaja SR), 50 divákov

Slavia strelila v úvodnej päťminútovke štyri góly a udala tón duelu. V 21. min hosťujúca Jedličková zvýšila na dvojciferný rozdiel (14:4) a Pražanky išli s desaťgólovým náskokom aj na prestávku (19:9). Aj v druhom dejstve to bola jednoznačná záležitosť hostiek, ktorým Senčanky nedokázali konkurovať a napokon utrpeli vysokú prehru 16:40.