Máj 2024
8

Iuventa po hladkom triumfe novým lídrom

11.01.2014

Piatkové zaváhanie DHK Baník Most v Partizánskom (25:27) využila michalovská Iuventa, ktorá v sobotu poľahky zvíťazila v Jindřichovom Hradci 39:18 a dostala sa o bod na čelo tabuľky. V ďalších sobotňajších stretnutiach 11. kola spoločnej slovensko-českej súťaže žien (WHIL), ktorými sa uzavrela prvá polovica dlhodobej časti, naplno bodovali domáce tímy. Hádzanárky DHC Sokol Poruba hladko zdolali ŠKP Piccard Senec 44:23, DHK Zora Olomouc vyhral nad HC Zlín 25:20 a znížil odstup na svojho súpera na dva body. Tie delia od Zlína aj HC Veselí nad Moravou, ktorého hráčky uspeli proti TJ Sokol Písek v pomere 26:21.

Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 11. kola slovensko-českej súťaže v hádzanej žien (WHIL - Women´s Handball International League) 2013/2014:

DHK Zora Olomouc - HC Zlín 25:20 (12:9)

Najviac gólov: Kubáčková 8/5, Dostálová 5, Berová 4 - Tóthová 9/2, Nudni a Hradilová po 4

Pok. hody: 7/6 - 3/2, vylúčené: 3 - 1, rozhodovali: Kavulič a Skružný (obaja ČR), 420 divákov

Domáce hádzanárky viedli od začiatku stretnutia, v polovici prvého polčasu mali už päťgólový náskok. Po zmene strán si Olomoučanky udržiavali svoj náskok a napokon bez väčších problémov doviedli duel do víťazného konca.

DHC Sokol Poruba - ŠKP Piccard Senec 44:23 (25:8)

Najviac gólov: Hrbková 11/1, Adámková 7/1, Poláchová 5 - Kodajová 7, Dudová 6, Gáliková 3/3

Pok. hody: 4/4 - 3/3, vylúčené: 2 - 1, rozhodovali: Kosa a Švidernoch (obaja ČR), 87 divákov

Domáce hádzanárky podľa očakávania bez problémov doviedli duel do víťazného konca. Hráčky Poruby viedli po prvom polčase už o 17 gólov a po zmene strán napriek poľaveniu svoj náskok ešte zveľadili. Strelecky sa presadila Hrbková, autorka 11 gólov.

TJ Házená Jindřichov Hradec - Iuventa Michalovce 18:39 (10:17)

Najviac gólov: Markesová 4, Eliášová, Krupicová 3/2 - Tobiašová 8/2, Tregubovová 6, Kiridžičová 5

Pok. hody: 2/2 - 2/2, vylúčené: 1 - 3, rozhodovali: Nezbeda a Zelenka (obaja ČR), 250 divákov

Michalovčanky vyhrali v Jindřichovom Hradci jednoznačne o 21 gólov. Hosťujúce hráčky rozhodli o svojom triumfe hneď v úvode duelu, v 11. min viedli 11:6 a svoj náskok postupne navyšovali. Domáce hráčky robili v dueli množstvo chýb, ktoré Iuventa gólovo trestala.

HC Veselí nad Moravou - TJ Sokol Písek 26:21 (15:13)

Najviac gólov: Chrenková 7/2, Bačíková 5, Viniatynská 5 - Součková 6, Malá a Salačová po 4

Pok. hody: 4/2 - 4/2, vylúčené: 3 - 2, rozhodovali: Bubeníček a Kosmák (obaja ČR), 300 divákov

Diváci sledovali vyrovnané stretnutie až do polovice druhého polčasu. V závere rozhodli domáce hádzanárky o svojom triumfe šnúrou štyroch gólov.