Mar 2024
29

Na záver kvalifikácie prehra kadetov SR s Estóncami

12.01.2014

Kvalifikačný turnaj hádzanárov o postup na európsky šampionát hráčov do 18 rokov: Slovensko - Estónsko 20:22 (15:8)

Hádzanárska reprezentácia kadetov sa s účinkovaním na turnaji 7. kvalifikačnej skupiny v srbskom meste Vrnjačka Banja rozlúčila prehrou. Zverenci trénera Mareka Gernáta, ktorí už po sobote nemohli postúpiť ME 2014 hráčov do 18 rokov v Poľsku (14. - 24. 8. 2014), podľahli v nedeľňajšom zápase estónskym rovesníkom 20:22, hoci po I. polčase viedli 15:8. V konečnom poradí obsadili mladí Slováci v tabuľke 2. priečku, keď mali najlepšiu bilanciu spomedzi dvojbodových tímov. Držiteľom jedinej miestenky zo 7. skupiny na kontinentálny šampionát sa stalo domáce Srbsko.

Výsledok - kvalifikácia ME 2014 hráčov do 18 rokov - 7. skupina (Vrnjačka Banja/Srb.) - nedeľa:
Slovensko - Estónsko 20:22 (15:8)
Zostava a góly SR: Šimovček, Konečný - M. Kopecký 1, Hloušek 1, Vaňko 5/1, Tache, Wilga 1, Kríž 1, Hlinka 3, M. Šárpataky 4, Ľ. Šárpataky 3, Hlipala 1, O. Orosz, Pomichal, Blaško, Veréb
pok. hody: 1/1 - 3/2, vylúčení: 2 - 2, rozhodovali: Černavskis a Bogdanovs (obaja Lot.), 200 divákov

Marek Gernát (tréner kadetov SR): "V prvom polčase nám všetko vychádzalo a fungovalo od brankára až po zakončenie, hoci sme mohli vyhrávať ešte výraznejším rozdielom. Po zmene strán sme vybuchli. Zlyhali sme ako kolektív, nepremieňali sme vyložené príležitosti, minútu po minúte odchádzala psychická pohoda a napokon sme prehrali. Družstvo sme prestriedali, skúšali sme zmeny systému obrany, ale už sme sa nevedeli dostať späť do rytmu a z brankára súpera sme urobili hviezdu.“