8

Zo slovenských tímov uspela iba Iuventa

18.01.2014

V 12. kole WHIL v sobotu 4 víťazstvá domácich

Česť slovenských družstiev v 12. kole WHIL uhájila iba Iuventa Michalovce, ktorá si z Hodonína odviezla pohodlné víťazstvo 34:24 nad domácim HC Veselí nad Moravou a udržala si líderskú pozíciu v tabuľke spoločnej slovensko-českej súťaže žien.

V sobotňajšom šlágri sa z tesného triumfu tešili hádzanárky DHK Baník Most, ktoré prišli v druhom polčase o deväťgólový náskok, ale napokon zdolali hráčky Slovana Duslo Šaľa 26:25 a držia sa v závese za Iuventou. Šaliansky skvelý finiš v poslednej desaťminútovke zostal bez bodovej odmeny, v 59. min rozhodla domáca Růčková. Družstvo HK Slávia Partizánske začalo odvetnú časť prehrou 21:26 na palubovke DHC Sokol Poruba. ŠKP Piccard Senec v okyptenej zostave prehral v Jindřichovom Hradci 30:34 a nechal sa súperom preskočiť v tabuľke. Doma naplno zabrali aj hádzanárky DHK Zora Olomouc, ktoré výhrou 31:22 nedovolili TJ Sokol Písek pomýšľať na prvé body v sezóne. V nedeľu dohrajú kolo duelom DHC Slavia Praha - HC Zlín (17.00 h ).

Hádzaná - WHIL (Women´s Handball International League) 2013/2014 - 12. kolo - sobota:

DHK Zora Olomouc - TJ Sokol Písek 31:22 (15:9)

Najviac gólov: Růžičková 5/2, Berová a K. Salčáková po 5 - Vrabcová 5/1, Palasová 4, J. Kutlvašrová 3

Pok. hody: 3/2 - 1/1, vylúčené: 6 - 5, rozhodovali: Kozler a Vaník (obaja ČR), 215 divákov

Favorizované domáce dosiahli očakávané víťazstvo. Písek najmä v prvom polčase predviedol bojovný výkon, ktorým zaskočil Zoru. V druhom dejstve to už bola jasná záležitosť Olomouca, ktorý mal hru pod kontrolou.

TJ Házená Jindřichov Hradec - ŠKP Piccard Senec 34:30 (15:16)

Najviac gólov: Krupicová 13/4, Eliášová a Kylarová po 6 - Kodajová 9, Štefíková 7, Dudová 6

Pok. hody: 5/5 - 1/0, vylúčené: 2 - 1, rozhodovali: Brůna a Halada (obaja ČR), 260 divákov

Senec prišiel do Jindřichovho Hradca len s ôsmimi hráčkami. Prvý polčas bol vyrovnaný vďaka excelentnej strelkyni hostí Kodajovej. V druhom dejstve sa oba tímy dlhšie naťahovali o vedenie, v polovici však domáce dali v priebehu piatich minút šesť gólov za sebou a rozhodli.

DHK Baník Most - HK Slovan Duslo Šaľa 26:25 (16:7)

Najviac gólov: Martinková 7, M. Janoušková 5, K. Vysloužilová 4 - Veselková 5, Súkenníková a R. Bíziková po 4

Pok. hody: 1/1 - 3/1, vylúčené: 2 - 3, rozhodovali: Opava a Válek (obaja ČR), 925 divákov

Prvý polčas bol v réžii domácich hráčok. V druhom polčase však hosťujúce hádzanárky začali predvádzať svoju rýchlu hru a zdramatizovali vývoj. Domáce napokon aj so šťastím vyhrali zápas o jeden gól.

DHC Sokol Poruba - HK Slávia Partizánske 26:21 (13:9)

Najviac gólov: Adámková 8, Poznarová 5/1, Hrbková 4 - Michnová 11/4, Blažeková 5, Sýkorová 3

Pok. hody: 3/1 - 4/4, vylúčené: 3 - 3, rozhodovali: Králíček a Letev (obaja ČR), 200 divákov

Partizánske viedlo v prvom polčase o dva góly, náskok však stratilo a na prestávku išlo so štvorgólovým mankom. Domáce v druhom dejstve pridali, vybudovali si deväťgólový náskok a až do konca duelu kontrolovali hru.

HC Veselí nad Moravou - Iuventa Michalovce 24:34 (14:18)

Najviac gólov: Chrenková 10/4, Bačíková 3/1, Jandásková a Slováková po 3 - Tregubovová a Kiridžičová po 7, Rebičová 6, Tobiašová 6/1

Pok. hody: 7/5 - 2/1, vylúčené: 1 - 3, ČK: 57. Zykovová (Michalovce) za hrubý faul, rozhodovali: Bečička a Horák (obaja ČR), 300 divákov

V prvom polčase sa domáce hráčky ako-tak snažili s Michalovcami udržať tempo. V druhom však favorizované Zemplínčanky svoje súperky fyzicky jasne prevýšili a tento zápas podľa očakávania s prehľadom vyhrali.