Mar 2024
29

ME mužov v Dánsku - Francúzov nezastavili ani Chorváti

20.01.2014

Po domácich Dánoch aj Francúzi pokračujú na XI. majstrovstvách Európy v hádzanej mužov v Dánsku (12. - 26. 1. 2014) zatiaľ bez zaváhania. Francúzski olympijskí víťazi urobili dôležitý krok k postupu do semifinále, keď v 2. skupine štvrťfinálovej fázy vyhrali v Aarhuse nad dovtedy tiež stopercentnými Chorvátmi 27:25.

Švédi naplnili papierové predpoklady proti Rusom (29:27), hoci v priebehu druhého polčasu prišli o sedemgólový náskok z prvého dejstva. Necelých 7 minút pred koncom dokonca pustili súpera do vedenia 26:25, ale severania v záverečnej štvorminútovke dvoma gólmi predsa len rozhodli o zisku dvoch bodov. Natrápili sa aj Poliaci, ktorí v 55. min mali proti Bielorusom ešte štvorgólové manko (25:29), ale dve sekundy pred záverečným hvizdom im tesné víťazstvo 31:30 zabezpečil Jurkiewicz.

Súhrn výsledkov nedeľňajších stretnutí vo štvrťfinálovej fáze na XI. majstrovstvách Európy v hádzanej mužov v Dánsku (12. - 26. 1. 2014):