25

Semifinále SP mužov - Favoriti doma nezaváhali

22.01.2014

Tatran Prešov - HK Topoľčany 40:28 (16:11) a HC Sporta Hlohovec - MŠK Považská Bystrica 39:31 (18:14)

Prvé semifinálové zápasy Slovenského pohára v hádzanej mužov 2013/2014 nepriniesli nijaké prekvapenia. Favorizované domáce tímy naplnili papierové predpoklady a hladkými víťazstvami sa priblížili k postupu do finále. Hráči HK Topoľčany "hrýzli" v Tatran handball aréne do 43. min, ale potom prišli o nádejný výsledok a prešovskému obhajcovi prvenstva podľahli 28:40. Hádzanári HC Sporta Hlohovec mali duel s omladeným tímom MŠK Považská Bystrica pod kontrolou od začiatku až do konca, na ktorom svietil na ukazovateli skóre rezultát 39:31. Odvetné súboje sú na programe o týždeň, družstvá si v nich vymenia domáce prostredie.

Hádzaná - Slovenský pohár mužov 2013/2014 - semifinále - prvé zápasy (hrá sa na odvety - 29. 1.):

Tatran Prešov - HK Topoľčany 40:28 (16:11)
Najviac gólov: Hrstka 8/3, Krištopans 6, T. Urban 5 - Klačanský 5/4, Ivanicja a Masaryk po 4
Pok. hody: 6/6 - 6/4, vylúčení: 3 - 6, ČK: 60. Klačanský (Topoľčany) za 3 vylúčenia, rozhodovali: M. Baďura a Ondogrecula, 665 divákov

Prešovčania boli od začiatku vo vedení. Antl zvýšil v 18. min na 10:6 a kouč hostí Pompoš si zobral oddychový čas. Topoľčancom pomohol, keďže vzápätí sa dotiahli na 9:10, ale záver prvého dejstva patril hráčom Tatrana, ktorí do prestávky unikli na 16:11. Domáci v úvode druhého polčasu zvýšili stav na 19:13, ale topoľčiansky tím sa gólom Masaryka v 43. min dotiahol na 21:22. Favorit však obrat nepripustil, skóroval šesťkrát za sebou (28:21) a definitívne rozhodol o svojom jednoznačnom víťazstve (40:28).

HC Sporta Hlohovec - MŠK Považská Bystrica 39:31 (18:14)
Najviac gólov: Mazur 9/1, F. Zaťko 7/1, Čačič 6 - M. Kozák 9/7, Firit 6, Mar. Gardian 5
Pok. hody: 2/2 - 9/7, vylúčení: 2 - 2, rozhodovali: Brunovský a Čanda, 350 divákov

Domáci vyhrávali po štvrťhodine hry len 8:6, v 20. min však mali už sedemgólový náskok (14:7). Považania následne znížili na 11:15 a štvorgólový rozdiel v prospech Hlohovca zostal až do prestávky. V druhej tridsaťminútovke sa hostia ako-tak držali len v úvode. V 42. min bolo 25:20 pre Sportu, o štyri minúty neskôr už 29:21. Osemgólové vedenie si Hlohovčania udržali až do záverečného hvizdu (29:21).