23

ME mužov - Do finále domáci Dáni a Francúzi

25.01.2014

Semifinále: Francúzsko - Španielsko 30:27 (12:14) a Dánsko - Chorvátsko 29:27 (13:15)

Vo finále XI. majstrovstiev Európy v hádzanej mužov v Dánsku (12. - 26. 1. 2014) sa stretnú domáci reprezentanti a úradujúci olympijskí víťazi Francúzi. O titul budú v nedeľu bojovať tímy, ktoré si rovnomerne rozdelili prvenstvá na predchádzajúcich štyroch kontinentálnych šampionátoch a zhodne majú šancu na tretie zlato v histórii.

Francúzsko v prvom piatkovom semifinále v Herningu otočilo po zmene strán vývoj súboja s úradujúcim majstrom sveta Španielskom na 30:27 (12:14). Takmer rovnaký scenár sa zopakoval aj v druhom súboji o postup do finále, keď prvenstvo obhajujúce Dánsko prehrávalo s Chorvátskom po prvom polčase dvojgólovým rozdielom, ale napokon zvíťazilo 29:27 (13:15). Zverenci trénera Ulrika Wilbeka zatiaľ na ME 2014 ako jediní nezaváhali a úspešne zvládli aj svoj siedmy zápas. Konečné piate miesto si vybojovali hádzanári Islandu, keď im tiež vyšiel po prestávke obrat proti Poľsku na 28:27 (13:16).

Súhrn výsledkov piatkových stretnutí na XI. majstrovstvách Európy v hádzanej mužov v Dánsku (12. - 26. 1. 2014):

Island - Poľsko 28:27 (13:16)
Najviac gólov: S. S. Gudjónsson 8/4, Kárason 6 - Kuchczyňski 5/3, K. Lijewski, Wišniewski, Syprzak po 4

Zostávajúci program:
nedeľa 26. 1. (Herning):
o 3. miesto: Španielsko - Chorvátsko (15.00)
finále: Dánsko - Francúzsko (17.30)

Konečné poradie ME 2014 na 5. - 16. mieste: 5. Island, 6. Poľsko, 7. Švédsko, 8. Maďarsko, 9. Rusko, 10. Macedónsko, 11. Rakúsko, 12. Bielorusko, 13. Srbsko, 14. Nórsko, 15. Česko, 16. Čierna Hora.