Máj 2024
8

Poruba zdolala i preskočila Most

25.01.2014

Hádzanárky DHC Sokol Poruba sa minimálne na 24 hodín sa dostali na líderskú pozíciu v spoločnej slovensko-českej súťaž žien (WHIL)

Zverenky slovenského trénera Jána Beňadika zdolali v sobotňajšom šlágri 13. kola DHK Baník Most 26:24, čím potvrdili dobrú aktuálnu formu, keď vyhrali 8 z ostatných 9 ligových duelov. Hráčky Poruby sa dostali dokonca na čelo tabuľky o bod pred Iuventu Michalovce, ktorá má vrátane nedeľňajšieho domáceho súboja s Olomoucom k dobru tri zápasy. HK Slávia Partizánske podľa očakávania vyhral nad Jindřichovým Hradcom 28:20 a drží sa v popredí takisto ako družstvo DHC Slavia Praha, ktoré si odviezlo dva „povinné“ body z Písku (29:25) a dostalo sa na 3. priečku pred Most.

Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 13. kola spoločnej slovensko-českej súťaže v hádzanej žien (WHIL - Women´s Handball International League) 2013/2014):

HK Slávia Partizánske - TJ Házená Jindřichov Hradec 28:20 (15:11)
Najviac gólov: Blažeková 6/4, Hollá 5, Bettáková 5/1 - Krupicová 6/2, Eliášová 5, Kylarová 3
Pok. hody: 7/6 - 3/2, vylúčené: 3 - 3, ČK: 51. Kohoutová (J. Hradec) za faul zozadu, rozhodovali: Sivák a Oťapka (obaja SR), 500 divákov

Domáce sa pomalšie rozbiehali a súperky s nimi v úvode držali krok. Partizánčanky potom zo stavu 5:5 odskočili na 14:6, ale polčas vyhrali len 15:11. Hráčky Jindřichovho Hradca krátko po zmene strán dokonca znížili na 13:15, ale domáce potom zabrali. V 51. min mali opäť pohodlný náskok 25:16 a napokon zvíťazili 28:20.

TJ Sokol Písek - DHC Slavia Praha 25:29 (9:15)
Najviac gólov: Součková 6, Malá 6/4, Michková 5 - Rajnohová 7/1, Stellnerová 6, H. Kutlvašrová 5
Pok. hody: 4/4 - 2/1, vylúčené: 3 - 5, ČK: 25. Jačková (Slavia) za faul, rozhodovali: Větrovský a Zych (obaja ČR), 205 divákov

Zápas sa podľa očakávania skončil víťazstvom pražskej Slavie. Domáce však podali proti favoritovi snaživý výkon. Hoci v závere prvého polčasu prehrávali už osemgólovým rozdielom (7:15), po zmene strán ukrojili z náskoku Pražaniek, ktoré mali vývoj pod kontrolou, a napokon podľahli len 25:29.

DHC Sokol Poruba - DHK Baník Most 26:24 (13:13)
Najviac gólov: Poznarová 9/3, Adámková 5, Hrbková 4/1 - Martinková 6, Janoušková 5, Vysloužilová 4
Pok. hody: 5/4 - 1/1, vylúčené: 3 - 1, rozhodovali: Bubeníček a Kosmák (obaja ČR), 270 divákov

Šláger mal vyrovnaný priebeh, najskôr bol častejšie vo vedení Most, potom vyhrávala Poruba v 20. min 10:8, ale prvý polčas sa skončil nerozhodne 13:13. Druhé dejstvo lepšie začali domáce, ktoré mali po necelej štvrťhodine hry náskok 20:16. V zostávajúcom čase hráčky ostravského tímu nepustili vedenie zo svojich rúk a úradujúceho čaského majstra zdolali 26:24.