20

ME mužov v Dánsku - Bronz pre Španielov

26.01.2014

Španielsko - Chorvátsko 29:28 (16:13)

Hádzanári Španielska si na XI. majstrovstvách Európy mužov v Dánsku (12. - 26. 1. 2014) vybojovali bronzové medaily, keď v nedeľňajšom stretnutí o konečné 3. miesto vyhrali v Herningu nad Chorvátmi tesne 29:28 (16:13). Úradujúci majstri sveta viedli v priebehu prvého polčasu aj štvorgólovým rozdielom, chorvátski hráči sa snažili manko súpera zlikvidovať, ale ich stropom bol jednogólový odstup. Po kontaktnom góle pivota Igora Voriho 18 sekúnd pred koncom sa im už nepodarilo vyrovnať a vynútiť si predĺženie, a tak pri piatom pokuse o bronz na ME tretíkrát vyšli naprázdno. Španieli si druhýkrát v histórii odnášajú kov bronzovej hodnoty, keď im vyšla odplata za prehru 27:31 s Chorvátmi na kontinentálnom šampionáte pred dvoma rokmi v Srbsku.

Výsledky - nedeľa:
zápas o 3. miesto:
Najviac gólov: Caňellas 8/5, Aguinagalde 7, Maqueda 4 - Duvnjak 8, Buntič 5, 14 000 divákov

Zostávajúci program - nedeľa 26. 1. (Herning):
finále: Dánsko - Francúzsko (17.30)

Konečné poradie ME 2014 na 3. - 16. mieste: 3. Španielsko, 4. Chorvátsko, 5. Island, 6. Poľsko, 7. Švédsko, 8. Maďarsko, 9. Rusko, 10. Macedónsko, 11. Rakúsko, 12. Bielorusko, 13. Srbsko, 14. Nórsko, 15. Česko, 16. Čierna Hora.