W17 EHF Euro 2015

Iuventa opäť na čele, Šaľa znova prehrala o gól

26.01.2014

Prvé víťazstvo Jozefa Hantáka na lavičke Veselí

Iuventa Michalovce len jeden deň dopriala DHC Poruba líderskú pozíciu v tabuľke spoločnej slovensko-českej súťaže žien. Slovenský šampión v nedeľňajšom stretnutí 13. kola zdolal vo svojom domácom prostredí DHK Zora Olomouc 41:18 a vrátil sa na čelo tabuľky. HK Slovan Duslo Šaľa utrpel druhú tesnú prehru za sebou. Pred týždňom podľahol 25:26 na palubovke DHK Baník Most a teraz rovnakým pomerom nestačil „vonku“ na Zlín, ktorý cenným víťazstvom odčinil svoj debakel spred siedmich dní z Prahy. Prvý úspech pod vedením slovenského kouča Jozefa Hantáka dosiahli hádzanárky HC Veselí nad Moravou, keď si z Modry odniesli triumf nad ŠKP Piccard Senec 35:19.

Hádzaná - WHIL (Women´s Handball International League) 2013/2014 - 13. kolo - nedeľa:

Iuventa Michalovce - DHK Zora Olomouc 41:18 (19:8)

Najviac gólov: Rebičová 7, Kiridžičová a Kovaličková po 6 - Růžičková 5/1, Berová 4, K. Salčáková 4/3

Pok. hody: 1/1 - 4/4, vylúčené: 4 - 3, rozhodovali: Daňo a Sabol (obaja SR), 900 divákov

V úvode síce Olomoučanky viedli 2:0, no potom sa začal gólostroj domácej Iuventy, ktorá už do polčasovej prestávky viedla jedenásťgólovým rozdielom. Ani v druhom dejstve sa obraz hry nezmenil a domáce naďalej držali taktovku zápasu vo svojich rukách. V závere tréner Michaloviec Packa  dal príležitosť aj hráčkam z lavičky. Iuventa sa týmto víťazstvom opäť dostala na čelo tabuľky.

HC Zlín - HK Slovan Duslo Šaľa 26:25 (11:12)

Najviac gólov: Nudni 5, Marčíková 5/4, A. Tóthová 4 - Trochtová 6, Veselková 4, S. Szarková 4/1

Pok. hody: 5/4 - 4/3, vylúčené: 2 - 3, rozhodovali: Macho a Hájek (obaja ČR), 280 divákov

V prvom polčase sa hráčky oboch družstiev naťahovali o každý gól. Hoci Zlínčanky viedli v 19. min 9:5, do šatní odchádzali s jednogólovým náskokom hostky. V druhej časti zapli domáce na vyššie obrátky, ušli na rozdiel troch gólov (48. min 22:19) a otočili duel vo svoj prospech. Zlín napokon zvíťazil 26:25.

ŠKP Piccard Senec - HC Veselí nad Moravou 19:35 (9:19)

Najviac gólov: L. Dudová 9/1, Gáliková 5/1, Štetáková 3 - Bačíková 7/2, Varjassiová 6, Chrenková 6/1

Pok. hody: 7/2 - 5/5, vylúčené: 5 - 6, ČK: 45. J. Tomečková (Veselí) za 3 vylúčenia, rozhodovali: M. Baďura a Ondogrecula (obaja SR), 50 divákov

Senčanky nezachytili vstup do zápasu a v 11. min prehrávali už 0:9. Do polčasovej prestávke ešte domáce udržali desaťgólové manko. V druhom dejstve však Piccard pokračoval v zahadzovaní šancí, čo hostky úspešne trestali gólmi z protiútokov.