Máj 2024
8

Most bodoval naplno

29.01.2014

Hádzanárky DHK Baník Most si splnili úlohu favorita v stredajšom predohrávanom stretnutí 14. kola spoločnej slovensko-českej súťaže žien (WHIL). Úradujúci český majster si v domácom prostredí poradil s HC Zlín 26:22 (16:11) a v tabuľke sa vrátil na 2. priečku o skóre pred Porubu. Lídrom je michalovská Iuventa, ktorá má na konte o bod viac.

Hádzaná - WHIL (Women´s Handball International League) 2013/2014 - predohrávka 14. kola - streda:

DHK Baník Most - HC Zlín 26:22 (16:11)

Najviac gólov: Janoušková 6, Beňušková 5/3, Martinková a Ručková po 4 - A. Tóthová 10/3, Hradilová 4, Š. Marčíková a Pospíšilová po 2

Pok. hody: 3/3 - 5/4, vylúčené: 3 - 3, rozhodovali: Kozler a Vaník (obaja ČR), 775 divákov

Z 2:1 pre domáce bolo v 9. min 2:4 a o tri minúty neskôr po góle A. Tóthovej dokonca 4:7. Most získal vedenie späť v 18. min, keď úspešne zakočila akciu Weisenbilderová (9:8). Hráčky Baníka v záverečnej päťminútovke pred prestávkou šnúrou štyroch gólov unikli na 16:11. Tento rozdiel sa ukázal ako rozhodujúci, keďže po zmene strán sa dokázali hostky priblížiť najviac na dva góly (naposledy v 50. min, keď bol stav 21:19 pre DHK).