8

Šaľa i Partizánske víťazne

02.02.2014

Zo slovenských klubov prehral len Senec

Hádzanárky Slovana Duslo Šaľa po dvoch prehrách zabodovali v sobotu naplno, keď v 14. kole spoločnej slovensko-českej súťaže žien (WHIL) zdolali pred svojimi divákmi posledný tím tabuľky Sokol Písek 35:19. Hráčky HK Slávia Partizánske museli viac zabojovať o víťazstvo, v Hodoníne si výhru 26:25 nad HC Veselí nad Moravou vybojovali v samom závere. Zo slovenských účastníkov neuspel len ŠKP Piccard Senec, ktorý si z Olomouca odviezol vysokú prehru 18:41. Kolo uzavrie nedeľňajší šláger DHC Slavia Praha - Iuventa Michalovce.

Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 14. kola spoločnej slovensko-českej súťaže v hádzanej žien (WHIL - Women´s Handball International League) 2013/2014):

HK Slovan Duslo Šaľa - TJ Sokol Písek 35:19 (15:10)

Najviac gólov: Sláviková 6, Bujnochová a Trochtová 5 - Malá 7/3, Součková 5, Vrabcová, Bubeníková a Palasová po 2

pok. hody: 5/5 - 3/3, vylúčené: 6 - 5, ČK: 57. Veselková (Šaľa) za 3 vylúčenia, rozhodovali: Haščík a R. Sivák (obaja SR), 350 divákov

Šalianky otočili stav z 2:3 na 6:3 a potom unikli outsiderovi súťaže na 14:7 v 25. min, keď sa presadila ich najnovšia akvizícia Kodajová. Domáce vyhrali polčas 15:10 a v druhom dejstve mali vývoj pod kontrolou. Tréner Petrikovič prestriedal svoj káder a jeho hráčky dosiahli pohodlné víťazstvo 35:19.

DHK Zora Olomouc - ŠKP Piccard Senec 41:18 (22:10)

Najviac gólov: Růžičková 8/1, Dostálová 6, Salašová 5 - L.Dudová 7, Palková 5, Marčeková, Gáliková a Popovičová po 2

Pok. hody: 4/3 - 1/1, vylúčené: 3 - 4, rozhodovali: Tokoš a Pavlíček (obaja ČR), 180 divákov

Senčanky opäť nastúpili v okyptenom zložení, ale do 10. min sa ešte držali, keď prehrávali len 5:7. Vzápätí však nasledovala v podaní domácich šesťgólová šnúra, po ktorej už malo stretnutie jednoznačný priebeh. Olomoučanky vysoko viedli už po I. polčase. Po zmene strán sa obraz hry nezmenil, domáce dosiahli vysoké víťazstvo 41:18.

HC Veselí nad Moravou - HK Slávia Partizánske 25:26 (11:12)

Najviac gólov: Fleková 10/5, Bačíková 7/1, Tomečková 3 - Kertézsová 10/4, Hollá 5, Michnová 4

Pok. hody: 6/6 - 6/4, vylúčené: 4 - 3, rozhodovali: Brůna a Halada (obaja ČR), 350 divákov

V prvom polčase mal zápas vyrovnaný priebeh. Družstvá sa vystriedali vo vedení, ale v jeho závere naklonila Michnová skóre na stranu Partizánskeho (12:11). Boj pokračoval aj v druhej tridsaťminútovke. Domáce sa v 46. min dostali do trojgólového vedenia (22:19), následne Michnová zaváhala z pokutového hodu. Hostky to však nepoložilo, v zostávajúcom čase otočili vývoj. Rozhodujúci gól dosiahla Kertészová zo sedmičky, v úplnom závere podržala Sláviu brankárka Súlovská.