4

Partizánske sa bodovo dotiahlo na Michalovce

07.02.2014

Kertészová strelila polovicu gólov víťazného tímu

Hádzanárky HK Slávia Partizánske splnili úlohu favorita a v piatkovom televíznom stretnutí 15. kola spoločnej slovensko-českej súťaže žien zdolali pred kamerami Slovak Sport.TV najmä zásluhou kanonierky Andrey Kertészovej súperky z DHK Zora Olomouc 22:18 (13:12). Partizánčanky majú vďaka triumfu na svojom konte rovnaký počet bodov ako Iuventa Michalovce na líderskej pozícii tabuľky WHIL. Michalovčanky však odohrali o zápas menej.

Hádzaná - WHIL (Women´s Handball International League) 2013/2014 - 15. kolo - piatok:

HK Slávia Partizánske - DHK Zora Olomouc 22:18 (13:12)

Najviac gólov: Kertészová 11/1, Blažeková a Šimáková po 3 - K. Salčáková 5, Salašová 4, Berová 3, Růžičková 3/1

Pok. hody: 1/1 - 2/2, vylúčené: 2 - 4, rozhodovali: Brunovský a V. Čanda (obaja SR), 500 divákov

Partizánčanky viedli 4:1, ale od stavu 5:2 v 8. min nedokázali skórovať dlhých 14 minút a dovolili súperkám otočiť stav na 8:5. Olomoučanky však do polčasovej prestávky prišli o svoj náskok. Domáce predviedli obrat zo 6:9 na 11:9 a po úvodnej tridsaťminútovke vyhrávali 13:12. Vyrovnaný priebeh mal aj II. polčas, v ktorom hráčky Slávie získali rozhodujúci náskok v 50. min, keď odskočili na 20:17 a víťazstvo už z rúk nepustili.