Máj 2024
3

Oslabená michalovská Iuventa tesne pokorila Duslo Šaľa

12.02.2014

Hádzanárky Iuventy Michalovce napriek početnej maródke zvládli dohrávaný zápas 15. kola spoločnej slovensko-českej súťaže žien (WHIL), keď v stredajšom šlágri zdolali HK Slovan Duslo Šaľa 29:28 (15:17). Michalovčanky, ktoré nastúpili bez 7 hráčok základného kádra, odplatili súperkám prehru 25:26 zo šalianskej palubovky v septembrovom 4. kole interligy. Vďaka obratu v závere duelu si vybojovali dva cenné body, ktorými si upevnili líderskú pozíciu v tabuľke WHIL. Šaľa utrpela piatu prehru v sezóne a zostáva na 6. mieste.

Hádzaná - WHIL (Women´s Handball International League) 2013/2014 - dohrávka 15. kola - streda:

Iuventa Michalovce - HK Slovan Duslo Šaľa 29:28 (15:17)

Najviac gólov: Tregubovová 8/4, Szöllösiová 7, Rebičová 5/1 - Demajová 8/2, Trochtová 5, S. Szarková 4/2

Pok. hody: 8/5 - 6/4, vylúčené: 2 - 4, rozhodovali: M. Baďura a J. Ondogrecula (obaja SR ), 700 divákov

Šaľa mala raketový vstup do stretnutia, keď už v 6. min išla do vedenia 6:1. Krátko predtým si kouč výrazne oslabenej Iuventy Packa zobral oddychový čas, ale hráčky Dusla pokračovali vo zvyšovaní vedenia na 8:2 v 8. min a o necelých desať minút neskôr už 13:5.

Domáce však potom začali stíhaciu jazdu, do polčasovej prestávky znížili na 15:17 a po zmene strán sa štyrmi gólmi v sérii dostali v 34. min prvýkrát do vedenia 19:17. Hostky vyrovnali na 22:22, Michalovčanky potom unikli na 24:22, ale súperky kontrovali trojgólovou šnúrou. Za stavu 28:26 pre Duslo mohla prakticky predčasne rozhodnúť Demajová, ale v 54. min zaváhala z pokutového hodu. Iuventa to využila a strhla v závere víťazstvo na svoju stranu (29:28).