4

W17 EHF Euro 2015

Olomouc zaskočil Porubu, inak favoriti nezaváhali

15.02.2014

Stretnutia 16. kola spoločnej slovensko-českej súťaže v hádzanej žien (WHIL) sa v sobotu v troch zo štyroch prípadov skončili podľa očakávania. Ďalšie tesné, ale o to dôležitejšie víťazstvo 28:26 si vybojovali hádzanárky Iuventy Michalovce na palubovke HC Zlín, vďaka čomu si udržali líderskú pozíciu. V tesnom závese za nimi sú hráčky DHK Baník Most aj zásluhou pohodlného triumfu nad Sokolom Písek 32:16. DHC Sokol Poruba nečakane zakopol v Olomouci, keď podľahol domácej Zore 21:23 a stratil kontakt s prvými dvoma tímami tabuľky. Zaváhanie Poruby využil aj Slovan Duslo Šaľa, ktorý nad torzom družstva ŠKP Piccard Senec vyhral 43:19 a preskočil ostravské družstvo v priebežnom poradí.

Súhrn výsledkov sobotňajších zápasov 16. kola spoločnej slovensko-českej súťaže v hádzanej žien (WHIL - Women´s Handball International League) 2013/2014):

HK Slovan Duslo Šaľa - ŠKP Piccard Senec 43:19 (21:8)

Najviac gólov: Sláviková 6, Klučková 6/1, Súkenníková 5 - L. Dudová 5/2, Marčeková 4, Štefíková 4/3

Pok. hody: 6/4 - 5/5, vylúčené: 7- 7, ČK: 48. Popovičová (Senec) za hrubý faul, rozhodovali: Oťapka a M. Sivák (obaja SR), 300 divákov

Šaľa bez problémov potvrdila úlohu favorita v tomto stretnutí. Domáce hádzanárky už po prvom polčase viedli o 13 gólov a do konca stretnutia svoj náskok ešte zvýšili na konečný 24-gólový rozdiel.

HC Zlín - Iuventa Michalovce 26:28 (16:15)

Najviac gólov: A. Tóthová 10/4, Hradilová 8, Nudni 3 - Szöllösiová 7, Kovaličková a Rebičová po 4

Pok. hody: 6/4 - 2/2, vylúčené: 2 - 1, rozhodovali: Hanák a J. Novotný (obaja ČR), 350 divákov

Úvod stretnutia vyšiel lepšie domácim hádzanárkam, keď v 8. min viedli dvojgólovým rozdielom. Od stavu 11:8 z pohľadu domácich mala Iuventa šnúru štyroch presných zásahov a v 23. min sa dostala do vedenia 12:11. V druhom polčase išli v 58. min zásluhou Tregubovovej Michalovčanky do dvojgólového vedenia 27:25 a Zlínčanky dokázali už iba skorigovať na 26:27. Posledné slovo mal slovenský tím, ktorý gólom v záverečných sekundách stanovil konečnú podobu výsledku (26:28).

DHK Zora Olomouc - DHC Sokol Poruba 23:21 (14:10)

Najviac gólov: Berová 8, Kubáčková 6, Růžičková 3 - Šviráková 5, Hrbková 5/2, Adámková 3

Pok. hody: 0 - 4/2, vylúčené: 4 - 2, rozhodovali: Kavulič a Skružný (obaja ČR), 150 divákov

Domáce hádzanárky viedli v 10. min prvého polčasu už 6:1. Potom sa síce skóre stretnutia mierne vyrovnalo, hráčky Olomouca si však náskok počas celého priebehu bezpečne udržiavali a zápas doviedli do víťazného konca.

DHK Baník Most - TJ Sokol Písek 32:16 (13:8)

Najviac gólov: Beňušková 6/4, Jeřábková a Janoušková po 4 - Malá 4, Palasová 3, A. Königová 2, Součková 2/2

Pok. hody: 6/4 - 5/3, vylúčené: 3 - 4, rozhodovali: Brůna a Halada (obaja ČR), 475 divákov

Domáce hráčky si od úvodných minút utvorili viacgólový náskok a nenechali nikoho na pochybách, že v tomto stretnutí zvíťazia vysokým rozdielom. Polčasový náskok piatich gólov napokon zvýšili hádzanárky Mostu na konečných 16 gólov.