Feb 2024
PUSŠPSN
22

W17 EHF Euro 2015

V Soči sa zo svahu spúšťa aj hádzanárska rozhodkyňa


21.02.2014


Sophia Ralliová rozhoduje hádzanárske zápasy, na ZOH však reprezentuje Grécko v zjazdovom lyžovaní


Sophia Ralliová je na zimných olympijských hrách v ruskom Soči dôkazom toho, že dokopy môžu ísť aj dve úplne odlišné športové odvetvia. V jej prípade ide o skĺbenie hádzanej so zjazdovým lyžovaním. Dvadsaťpäťročná Grékyňa je jednou zo siedmich športovkýň reprezentujúcich svoju krajinu na zimnom podujatí pod piatimi kruhmi. Ralliová je hádzanárska rozhodkyňa, ale zároveň aj reprezentantka v zjazdovom lyžovaní. 


"Po sedemnástich rokoch tvrdej práce a intezívneho tréningu, ktoré mi vyniesli tituly viacnásobnej gréckej šampiónky, je mojím cieľom čo najlepšie reprezentovať rodnú krajinu na zimných olympijských hrách. Verím, že sa mi podarí dosiahnuť dobré umiestnenie a podať solídny výkon," povedala pred druhou účasťou na ZOH Sophia Ralliová, ktorá tvorí rozhodcovskú dvojicu so svojou dvojičkou Christinou.


S. Ralliová má už za sebou úvodné sočské vystúpenie v obrovskom slalome, v ktorom obsadila konečné 58. miesto. Oproti ZOH 2010 v kanadskom Vancouveri si pohoršila o päť priečok. V piatkovom slalome bude obhajovať 47. pozíciu spred štyroch rokov na svahu vo Whistleri. 
SLOVAK HANDBALL
Reklamný partner reprezentačného družstva mužov Slovenska:
Emotion Retic
Reklamný partner reprezentačného družstva žien Slovenska:
Emotion Retic
Partner Extraligy:
Molten
Partner WHIL:
Molten
Reklamní partneri:
REHASPORT
Adidas
Mediálni partneri:
sport.sk
radio Sport
SITA
Huste TV
TASR
SLOVAK HANDBALL