28

Šaľa štvrtýkrát prehrala vonku o gól, Poruba nedala šancu Slavii

22.02.2014

V kompletnom sobotňajšom 17. kole spoločnej slovensko-českej súťaže v hádzanej žien (WHIL) 2013/2014 sa zrodili očakávané víťazstvá favoritov z čela tabuľky. Iuventa Michalovce potvrdila líderskú pozíciu „demoláciou“ Sokola Písek 34:12, v pätách má však DHK Baník Most, ktorý vyhral na palubovke Veselí nad Moravou 29:19. Tretí stupienok si drží HK Slávia Partizánske, keď uspel v súboji so Slovanom Duslo Šaľa (25:24) aj o pozíciu druhého najlepšieho slovenského tímu. Šalianky utrpeli už štvrtú prehru na palubovkách súperov rozdielom jediného gólu (Most, Zlín, Michalovce, Partizánske) a sú šieste. Predstihol ich Sokol Poruba vďaka nečakane hladkej výhre nad rozbehnutou pražskou Slaviou (32:20). Hádzanárky HC Zlín uštedrili debakel domácemu ŠKP Piccard Senec, u ktorého vyhrali 41:14. Dôležité body pre účasť v play-off si z Jindřichovho Hradca priniesli hráčky DHK Zora Olomouc (36:16).

Súhrn výsledkov sobotňajších zápasov 17. kola spoločnej slovensko-českej súťaže v hádzanej žien (WHIL - Women´s Handball International League) 2013/2014:

ŠKP Piccard Senec - HC Zlín 14:41 (8:17)
Najviac gólov: Marčeková 5, L. Dudová 3/1, Gáliková a Palková po 2 - Kamenářová 11/1, Sobieská 8/2, A. Tóthová 5
Pok. hody: 3/1 - 4/4, vylúčené: 2 - 4, ČK: 60. Dudová - 46. Pospíšilová za 3 vylúčenia, rozhodovali: Brunovský a V. Čanda (obaja SR), 50 divákov

Úvodných sedem minút dokázali domáce hádzanárky držať so súperkami krok, potom však úroveň ich výkonu klesla. V druhom polčase Zlínčanky zvýšili tempo hry, ktorému Senčanky nestačili a výsledkom je jednoznačné skóre 14:41.

Iuventa Michalovce - TJ Sokol Písek 34:12 (16:6) Najviac gólov: Tregubovová a Szöllösiová po 7, Horňáková 6 - Palasová 4/4, N. Šichmanová a Kalčíková po 2

Pok. hody: 1/1 - 5/4, vylúčené: 4 - 6, rozhodovali: Gedeon a Vydra (obaja SR), 600 divákov

Od úvodu zápasu medzi prvým a posledným tímom tabuľky bolo zjavné, kto je pánom palubovky. Domáca Iuventa si už v prvom polčase vypracovala dostatočný náskok, ktorý napriek tomu, že tréner Michaloviec dal priestor aj hráčkam z lavičky, po zmene strán ešte zvýraznila.

HK Slávia Partizánske - HK Slovan Duslo Šaľa 25:24 (13:9)
Najviac gólov: Michnová 10/4, Hollá 5, Blažeková 4, Gajdošová 3 - S. Szarková 6/2, Demajová 5/3, Súkenníková 4
Pok. hody: 5/4 - 6/5, vylúčené: 4 - 2, rozhodovali: Budzák a Záhradník (obaja SR), 600 divákov

Domáce viedli v 17. min už 9:4 a sľubný náskok si udržali až do polčasovej prestávky, na ktorú išli za stavu 13:9. Krátko po zmene strán vyhrávali už 14:9, ale Šalianky sa nevzdávali. V 38. min vyrovnali na 15:15 a Kodajová ich v 46. min poslala do vedenia 19:18. Partizánčanky odpovedali štvorgólovou šnúrou (22:19), no súperky opäť zabrali a v 56. min manko zmazali (23:23) Dramatický zápas do poslednej sekundy rozhodla v poslednej minúte domáca Hollá (25:24).

HC Veselí nad Moravou - DHK Baník Most 19:29 (10:16)
Najviac gólov: Chrenková 6/4, Jandásková 5/1 - Martinková 5, Weisenbilderová 4
Pok. hody: 6/5 - 1/1, vylúčené: 2 - 2, rozhodovali: Kosa a Švidernoch (obaja ČR), 210 divákov

V zápase sa prejavil širší káder hostiek, mladšie hádzanárky domáceho tímu dokázali vzdorovať iba v úvode stretnutia. Potom si už hráčky českého majstra utvorili dostatočný náskok, ktorý kontrolovali až do konca duelu.

TJ Házená Jindřichov Hradec - DHK Zora Olomouc 16:36 (7:16)
Najviac gólov: Kylarová 4, Kohoutová a Maryšková po 4/1 – K. Salčáková 12, Berová 5, Kubáčková 5/1
Pok. hody: 5/2 - 5/4, vylúčené: 2 - 1, rozhodovali: Nezbeda a Zelenka (obaja ČR), 220 divákov

Zápas bol jednoznačnou záležitosťou Olomouca. Jindřichov Hradec bez piatich opôr základnej zostavy nedokázal súperkám konkurovať, už po prvom polčase zaostával o deväť gólov a napokon podľahol vysoko 16:36.

DHC Sokol Poruba - DHC Slavia Praha 32:20 (13:8)
Najviac gólov: Hrbková 7/3, Poznarová 5/1, Šviráková 5/2 - H. Kutlvašrová 6, Keclíková 5/2, Jonášová 3/1
Pok. hody: 8/6 - 3/3, vylúčené: 3 - 5, rozhodovali: Bečička a Horák (obaja ČR), 450 divákov

Hádzanárky Slavie Praha nemohli v priebehu zápasu najmä pre výbornú a agresívnu obranu Poruby podporenú skvelým výkonom domácej brankárky Dolákovej pomýšľať na lepší výsledok. Sokol mal už pred prestávkou päťgólový náskok, ktorý po zmene strán ešte zvýšil a s prehľadom zvíťazil 32:20.