28

W17 EHF Euro 2015

Jindřichov Hradec bol pre Slaviu malinou

26.02.2014

Hádzanárky DHC Slavia Praha sa v stredajšej predohrávke 18. kola spoločnej slovensko-českej súťaže žien (WHIL) so svojím súperom nemaznali a hráčky TJ Házená Jindřichov Hradec zdolali presvedčivo 39:12 (20:5). Zverenky trénera Tomáša Hlavatého, ktoré čaká počas víkendu prvý duel štvrťfinále Vyzývacieho pohára proti francúzskemu Issy Paríž Hand, sa v tabuľke posunuli na 3. miesto pred Partizánske.

Hádzaná - WHIL (Women´s Handball International League) 2013/2014 - predohrávka 18. kola - streda:

DHC Slavia Praha - TJ Házená Jindřichov Hradec 39:12 (20:5)

Najviac gólov: Jačková 8,  Stellnerová 6, Jedličková 5 – Kylarová 4, Krupicová 4/3, Zahradníková 2

Pok. hody: 0 - 5/3, vylúčené: 3 - 3, rozhodovali: Pavlát a Točík (obaja ČR), 110 divákov

Hostky sa ujali vedenia v 2. min zásluhou Krupicovej, ale hráčkam Slavie stačilo dvadsať minút, aby si vypracovali desaťgólový náskok (13:3). Domáce drvili súperky rýchlymi protiútokmi a aj ich obrana stále na pevných nohách, a tak I. dejstvo vyhrali jednoznačne 20:5. Aj po zmene strán mali výraznú prevahu Pražanky. Už v 36. min bol v ich prospech rozdiel dvadsaťgólový (26:6), najvýraznejšie viedli päť minút pred koncom (39:10) a napokon zvíťazili 39:12.